Собаки здатні діагностувати коронавірус краще за тест-смужки

Собаки-шукачі здатні ефективніше діагностувати коронавірус, ніж використання тест-смужок в аеропортах та інших людних місцях для швидкого масового тестування.

До таких висновків дійшли вчені з національної ветеринарної школи Франції та відділення клінічних досліджень паризької лікарні Некер-Коша, пише The Guardian.

Собаки виявляють коронавірус в організмі людини з точністю до 97%, а його відсутність — до 91%. Тоді як з використанням тест-смужок фахівці ставлять позитивний діагноз правильно у 72% випадках, а негативний — у 58%.

«Це відмінні результати, які можна порівняти з результатами ПЛР-тестів — значно більш надійних, ніж тест-смужки. Але собаки, звичайно ж, їх не замінять. Тварини можуть полегшити масове тестування в аеропортах, вокзалах і на концертах, а також допомогти виявити тих людей, яким слід зробити ПЛР-тест», — сказав Жан-Марк Трелуйє, професор.

У дослідженні задіяли дев'ятьох собак. Вони обнюхували біоматеріал 335 незнайомих їм людей, які прийшли у паризькі центри тестування.

Собак «залучають» не тільки до діагностики ковіду. Ці тварини допомагають виявити у людей малярію, рак легенів і хворобу Паркінсона.

У Шотландії завод Grant's Whisky найняв на роботу собаку-шукача