404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Сьогодні в Україні немає жодного проблемного банку — НБУ
НБУ

На сьогодні в Україні немає жодного банку, віднесеного Національним банком (НБУ) до категорії проблемних. Лише кілька фінустанов виконують не всі нормативи.

«Важливо те, що основні нормативи капіталу та ліквідності виконують абсолютно всі банки», — сказав в інтерв’ю виданню «Мінфін» Ярослав Матузка, заступник глави НБУ.

За його словами, у декількох фінустановах є проблеми з дотриманням нормативів кредитного ризику, але вони мають індивідуальні плани входження в нормативи.

Матузка нагадав, що з 1 квітня банки повинні дотримуватися нового нормативу ліквідності на рівні 80% зі збільшенням нормативного значення в майбутньому до 100%.

«На сьогодні в системі тільки один банк не виконує цю вимогу. Він не створює системних ризиків і майже не має зобов’язань перед кредиторами та вкладниками», — повідомив заступник глави НБУ.

За підсумками січня 2021 року українські банки отримали 4,05 млрд грн чистого прибутку. Найприбутковішими банками України в січні 2021 року були державний «Приватбанк» із 1,535 млрд грн, «Райффайзен Банк Аваль» і ПУМБ.

У Нацбанку очікують на два транші від Міжнародного валютного фонду