404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Справа АТОвців Грищенків. Суд випустив ветерана із СІЗО під домашній арешт
Альона Причинна

Апеляційний суд Івано-Франківської області замінив запобіжний захід для учасника АТО Владислава «Бучі» Грищенко з утримання в СІЗО на домашній арешт. Про це повідомляє зі слів дружини Грищенка Леонід Маслов, захисник ще одного ветерана — Андрія Антоненка «Рифмастера».

Справу проти учасників АТО Владислава «Бучі» та Ірини «Пуми» Грищенків Нацполіція порушила у липні 2018 року. Їх підозрюють у замаху на вбивство відомого на Косівщині (Івано-Франківська область) кримінального авторитета Михайла Чекурака. Проти останнього також порушено декілька проваджень за підозрами у грабунку та підриві ресторану «Старій Косів». Алеі справи не дійшли до суду, оскільки Чекурак помер у січні 2020-го.

Грищенко неодноразово опинявся на лаві підсуднихвперше у 17 років. До війни Грищенко відбував строк за кримінальними статтями, звільнився достроково у 2013 році. У 2014 році вступив у ДУК «Правий сектор», брав участь у обороні ДАПу в складі ЗСУ.

МВС неодноразово оголошувало версію про те, що начебто саме Грищенки виготовили вибуховий пристрій для вбивства Шеремета. Але у Грищенків було алібі. Зокрема, те, що Ірина «Пума» на момент замаху на Шеремета лікувалася після важкого поранення й пересувалася на милицях. Через це вона не могла бути ототожненою з жінкою на відео з-під будинку Шеремета.

Також відомо, що у 2016 році Грищенко справді отримав «замовлення» на злочин, але не став його виконувати. Натомість у співпраці з правоохоронцями він узяв участь в інсценуванні вбивства.

Веде справу Грищенків той самий слідчий, що розслідує вбивство Шеремета.

У 2017 році Грищенко виступав у Київраді із проханням надати офіційний статус бійцям добробатів і створити у Києві вулицю Романа Шухевича

«Справа Антоненка є суто політичною — без кінця і дна» — Леонід Маслов