404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Справа Шеремета. На оприлюднених записах говорить екскерівник КДБ Білорусі — експерти
КP

Петербурзька «Криміналістична лабораторія аудіовізуальних документів» підтвердила, що на опублікованих аудіозаписах говорить колишній очільник КДБ Білорусі Вадим Зайцев. На записі чутно, що він планує серію політичних убивств, зокрема журналіста Павла Шеремета.  

Про це повідомляє «Настоящее время», посилаючись на результати експертизи.  

4 січня видання EUobserver опублікувало прихований запис розмови. Однак ЗМІ не змогло підтвердити його справжність через погану якість.

Запис медійникам передав колишній співробітник МВС Білорусі Ігор Макар. У 2006 році він емігрував до Литви. Наразі невідомо, хто йому надав аудіозапис. Макар не назвав своє джерело, щоб не наражати його на небезпеку.

«Настоящее время» знайшло в інтернеті 13 відеозаписів з голосом Зайцева. Їх записали, коли він ще очолював КДБ та Білоруську федерацію біатлону.

У «Криміналістичній лабораторії аудіовізуальних документів» провели аудітивно-лінгвістичний і інструментальний аналіз мови.

«Відібравши п'ять записів, експерти порівняли голос Зайцева з голосом чоловіки, які планували вбивства. Висновок: це один і той же чоловік», — йдеться у повідомленні.

Напередодні білоруський офіцер Ігор Макар розповів українським правоохоронцям, чому вбили Шеремета. За його словами, причина смерті журналіста на 60% пов'язана з «справами зниклих». Медійник шукав винних у вибуху в мінському метро в 2011 році.

Колишній офіцер спецназу Білорусі дав свідчення у Києві у справі Шеремета