Справа Шеремета. Обвинуваченим продовжили запобіжні заходи. Під судом — сутички
Сергій Стерненко

Шевченківський районний суд міста Києва продовжив запобіжні заходи усім трьом обвинуваченим у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Андрій Антоненко залишився під вартою до 19 грудня, Юлію Кузьменко залишили під цілодобовим домашнім арештом і їй знову одягнули електронний браслет, а Яні Дугарь залишили заставу.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було ухвалено колегією у складі трьох присяжних та двох суддів.

Прокурор просив продовжити усім обвинуваченим їхні запобіжні заходи.

На Юлію Кузьменко, яка перебуває під домашнім арештом, прокурор просив додатково вдягнути електронний браслет. Це він аргументував тим, що Кузьменко без дозволу їздила до Мін’юсту, де розглядали скаргу її адвоката на експертів, і взяла участь у протесті. Також він вважає, що дії Кузьменко можна розцінювати як тиск на експертів.

Водночас, адвокат обвинуваченої заявив, що отримував у правоохоронців дозвіл на виїзд жінки з дому, а також у день виїзду попереджав, де знаходиться підзахисна.

 

Під Шевченківським судом зараз після залишення Андрія Антоненка під вартою.

Posted by Сергій Стерненко on Wednesday, October 21, 2020

Сторона захисту закликала суд не продовжувати запобіжні заходи Кузьменко та Дугарь, а Антоненка звільнити з-під варти, повідомляє «Українська правда».

Один із адвокатів заявив, що прокурор подав клопотання з порушенням строків, адже сторона обвинувачення мала це зробити за 5 днів до завершення терміну дії запобіжних заходів.

Адвокат Кузьменко Тарас Безпалий наголосив, що через перебування під цілодобовим домашнім арештом Кузьменко, яка є дитячим хірургом-кардіологом, не може проводити життєво важливі операції дітям. Захист Кузьменко просив призначити їй нічний домашній арешт замість цілодобового.

Адвокат Антоненка Станіслав Кулик надав суду ряд заяв від осіб, які хочуть взяти його підзахисного на поруки, зокрема від народних депутатів.

Захисники всіх обвинувачених наголосили, що ризики, на яких наголошує прокурор, не доведені.

Декілька нардепів, активістів, ветеранів і волонтерів заявили суду, що готові взяти на поруки Андрія Антоненка. Медсестра Яна Дугарь просила не продовжувати їй зобов’язання, стверджуючи, що з моменту оголошення підозри минув майже рік, а нових ризиків за цей час прокуратура не навела.

Суд ухвалив: задовольнити клопотання прокурора та продовжити тримання під вартою Антоненка та цілодобовий домашній арешт Кузьменко до 19 грудня.

Крім того, суд продовжив покладені на Дугарь обов'язки до 19 грудня.

Наступне засідання відбудеться об 11:00 17 листопада. Крім того, з 12 січня засідання відбуватимуться щовівторка о 12:00.

Як повідомляє «Інтерфакс», в ході оголошення рішення в залі суду присутні висловили крайнє невдоволення рішенням: кричали «ганьба», використовували нецензурну лексику на адресу прокурорів і суду.

Після засідання біля будівлі суду сталися конфлікти. На вулиці зібралися десятки людей. Між ними та поліцією почалась штовханина, що почала переростати в сутички. За словами очевидців, поліція застосувала сльозогінний газ.

Активісти вишикувалися шеренгою, щоб не допустити виїзду Андрія Антоненко з суду в СІЗО, чинилися перешкоди виїзду автозака. Поліцейські відтісняли їх, забезпечуючи виїзд автомобіля, в якому перебував Антоненко. В ході зіткнення силовики використали димові шашки. Також на відео зафіксовано, що поліцейські затримали мінімум одну людину, ще одну людину забрала швидка допомога.

Історія проблеми

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув в результаті вибуху автомобіля 20 липня 2016 в Києві. У його вбивстві підозрюють медсестру, військовослужбовця Яну Дугарь, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта Андрій Антоненко (гурт «Riffmaster») і подружжя Інну та Владислава Грищенків.

Слідство вважає, що Андрій Антоненко створив групу, щоб в її складі скоїти вбивство Шеремета. Прокуратура звинувачує його у приверненні до організації Кузьменко, військовослужбовця за контрактом Яну Дугарь та інших людей. У підозрі відзначається, що діяльність групи здійснювалася з чітким розподілом функцій, а Антоненко був її керівником.

Усі затримані заперечують свою причетність до злочину.

25 серпня Шевченківський райсуд Києва призначив до розгляду справу щодо обвинувачених у вбивстві Шеремета. За авторозподілом було визначено троє основних присяжних та двоє запасних.

На засіданні 8 жовтня стало відомо, що обвинувачення хоче викликати і допитати в суді 263 свідків. 8 жовтня суд усунув від подальшого розгляду справи присяжного Михайленка та замінив його на запасного — Федоренка.

21 жовтня суд відмовив у допитах посадовців, про які просив захист обвинувачених, зокрема, президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, двох колишніх генпрокурорів.

 

Прокуратура оголосила обвинувальний акт у справі про вбивство Шеремета