404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Справа Стерненка. Суд скасував активісту нічний домашній арешт і відпустив його на поруки нардепа Лозинського
Сергій Стерненко

Суд відпустив на поруки активіста Сергія Стерненка, якого обвинувачують в умисному вбивстві свого нападника Івана Кузнєцова і незаконному носінні холодної зброї.

Як пише Стерненко на Facebook, відповідне рішення ухвалила колегія суддів Приморського районного суду Одеси.

Судді змінили запобіжний захід підозрюваному у вигляді нічного домашнього арешту на особисту поруку. Стерненка відпустили на поруки народного депутата від фракції «Голос» Романа Лозинського.

Про це підозрюваний написав у Twitter, опублікувавши спільне фото з Лозинським у залі суду.

Головуючий суддя аргументував рішення тим, що під час дії різних запобіжних заходів Стерненко належно виконував покладені на нього обов'язки та не ухилявся від слідства чи суду.

Також суддя наголосив, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту не може перевищувати шість місяців.

Наступне засідання відбудеться о 13:00 12 лютого.

Справа Стерненка

Активіст — колишній член проводу та очільник одеського обласного осередку «Правого сектора» (2014—2017). У 2019 році закінчив Одеський університет ім. Мечникова за спеціальністю «Правознавство». Студент магістратури Інституту міжнародних відносин Київського університету ім. Шевченка за спеціальністю «міжнародне право». Мешкав в Одесі, але після серії замахів, які були скоєні на нього, переїхав у Київ.

У 2018 році на Стерненка було скоєно три напади, які він пов’язує зі своєю громадською діяльністю, зокрема участю в акціях проти забудови Одеси. За цими фактами відкрито провадження, в яких Стерненко виступає як потерпілий.

Також СБУ порушила справу за фактом смертельного поранення Стерненком одного з нападників — Івана Кузнєцова.

11 червня 2020 року Стерненку повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 115 (вбивство) і ч. 2 ст. 263 (носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. 13 серпня йому вручили обвинувальний акт. 24 вересня Приморський райсуд Одеси почав розгляд справи по суті.

У 2018 році на Стерненка напали біля його будинку в Одесі Олександр Ісайкул і Іван Кузнецов. Останній внаслідок його опору помер від удару ножем.

Це був третій напад на активіста протягом 2018 року. Сам Стерненко пов'язує їх з критикою на адресу мера Одеси Геннадія Труханова.

«Справа Антоненка є суто політичною — без кінця і дна» — Леонід Маслов