Справу псевдоактивіста Остапа Стахіва відправили до суду

До суду скерували обвинувальний акт щодо Остапа Стахіва, якого звинувачують у поширенні інформації про розташування Збройних сил України та шахрайстві.

Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Правоохоронці не називають імені фігуранта, однак із деталей справи випливає, що йдеться саме про Остапа Стахіва.

Слідство встановило, що у січні 2024 року обвинувачений, позиціонуючи себе як активіст, під час прямого етеру розповсюдив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК на Рівненщині. Він вказав дані, які могли сприяти ідентифікації військових на місцевості.

Відеозапис цього етеру він оприлюднив на своїх сторінках у Facebook та Telegram.

Також Стахіва звинувачують у шахрайстві — він організував «курси-інтенсиви» із журналістики та правозахисту, обіцяючи учасникам посвідчення журналіста від несправжнього медіа. Вартість курсів становила 7 тис. грн. Проте газета не була зареєстрована, а отримані посвідчення не мали юридичної сили.

Обвинувальний акт уже відправили до суду. Стахіву інкримінують злочини за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 114-2 — несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану;
  • ч. 1 і ч. 2 ст. 190 — шахрайство.

Йому загрожує до восьми років за ґратами.

Справи проти Стахіва: що відомо

Проти Остапа Стахіва з 2021 року порушена кримінальна справа за статтею про повалення конституційного ладу. За даними СБУ, він збирав зброю, прихильників і діяв у мережі, яка координувалася з росії.

18 листопада 2021 року Стахіва відправили до СІЗО на 60 діб із можливістю вийти під заставу. 30 листопада за Стахіва внесли заставу у 998,8 тис. грн. Після СІЗО його направили до Львівської обласної психіатричної лікарні для проходження експертизи.

А на початку 2024 року стало відомо, що Стахів створив мережу прихильників для протидії мобілізації.

25 вересня, у Стахіва проводили обшуки у справі про шахрайство.

Під час обшуків у його житлі правоохоронці знайшли мобільні телефони та інші докази злочинної діяльності. Йому повідомили про підозри:

  • ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану);
  • ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство).

2 листопада 2024 року суд відправив Стахіва під варту без можливості внести заставу. Ухвалити це рішення вдалося з п’ятої спроби.

Згодом псевдоактивісту продовжили запобіжний захід та дали можливість внести заставу — 908 тис. грн. Прихильники Стахіва відразу оголосили збір коштів, необхідну суму вони зібрали менше ніж за тиждень. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Справу Гринкевичів про закупівлю неякісного одягу для ЗСУ на 1 млрд грн передали до суду