США хочуть забрати Запорізьку АЕС у росіян — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський сказав, що питання власності Запорізької АЕС вони з президентом США Дональдом Трампом не обговорювали. 

Натомість зазначив, що США хочуть забрати Запорізьку АЕС у росіян.

Про це йшлося у четвер, 20 березня, на спільній пресконференції із премʼєр-міністром Норвегії за підсумками переговорів.

Зеленський нагадав, що всі атомні електростанції в Україні належать народу України. І окупована Запорізька АЕС в місті Енергодар також належить українській державі. Глава держави зазначив, що росіяни незаконно змінили керівництво ЗАЕС, але весь персонал там залишається український.

«Президент Трамп мене запитав: що ви думаєте про цю станцію? Я йому сказав, що якщо вона не буде українською, вона працювати не буде. Це незаконно і вона не зможе», — заявив Зеленський.

Водночас, за його словами, США хочуть забрати Запорізьку АЕС у окупантів.

«Хочуть інвестувати, модернізувати. Це питання інше. Це питання відкрите. Ми можемо про це говорити. Але питання власності ми точно не обговорювали з президентом Трампом», — сказав Зеленський.

Росіяни засудили до 15 років ув'язнення працівницю ЗАЕС за нібито співпрацю з СБУ (відео)