404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
США вимагають, щоб Росія негайно звільнила Навального
Pixabay

США вимагають, щоб Росія якнайшвидше звільнила російського опозиціонера Олексія Навального. Напередодні його засудили на 3,5 роки.

Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«США глибоко стурбовані рішенням російської влади засудити опозиційного діяча Олексія Навального до двох років та восьми місяців позбавлення волі, замінивши умовний термін ув'язнення. Як і кожен громадянин Росії, пан Навальний має право на права, передбачені російською конституцією, і Росія має міжнародні зобов'язання поважати рівність перед законом та права на свободу слова та мирні зібрання», — наголосив держслужбовець.

Блінкен закликав негайно і безумовно звільнити Навального, а також сотні інших російських громадян, яких незаконно затримали протягом останніх тижнів на акціях протесту на підтримку політика.

У Держдепі нагадали, що Європейський суд з прав людини постановив, що засудження Навального у 2014 році було «незаконним», «довільним», а також «політично вмотивованим».

«Поточне провадження проти Навального, яке розпочалося з його затримання 17 січня, є продовженням зусиль, спрямованих на порушення його прав та придушення політичного плюралізму, як це раніше встановив ЄСПЛ», — підкреслив держсекретар.

У відомстві пообіцяли Держдепі притягнути Росію до відповідальності за недотримання прав своїх громадян.

Олексія Навального засудили до 3,5 років колонії (відео)