США вимагають, щоб Росія негайно звільнила Навального
Pixabay

США вимагають, щоб Росія якнайшвидше звільнила російського опозиціонера Олексія Навального. Напередодні його засудили на 3,5 роки.

Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«США глибоко стурбовані рішенням російської влади засудити опозиційного діяча Олексія Навального до двох років та восьми місяців позбавлення волі, замінивши умовний термін ув'язнення. Як і кожен громадянин Росії, пан Навальний має право на права, передбачені російською конституцією, і Росія має міжнародні зобов'язання поважати рівність перед законом та права на свободу слова та мирні зібрання», — наголосив держслужбовець.

Блінкен закликав негайно і безумовно звільнити Навального, а також сотні інших російських громадян, яких незаконно затримали протягом останніх тижнів на акціях протесту на підтримку політика.

У Держдепі нагадали, що Європейський суд з прав людини постановив, що засудження Навального у 2014 році було «незаконним», «довільним», а також «політично вмотивованим».

«Поточне провадження проти Навального, яке розпочалося з його затримання 17 січня, є продовженням зусиль, спрямованих на порушення його прав та придушення політичного плюралізму, як це раніше встановив ЄСПЛ», — підкреслив держсекретар.

У відомстві пообіцяли Держдепі притягнути Росію до відповідальності за недотримання прав своїх громадян.

Олексія Навального засудили до 3,5 років колонії (відео)