США займуться перевіркою Boeing 777 після відмови двигуна в одному з них
Getty Images

Сполучені Штати перевірятимуть усі літаки моделі Boeing 777 після того, як напередодні в одному з них в небі відмовив двигун.

Про це повідомляє Федеральне управління цивільної авіації у Twitter.

Відповідне доручення зробив керівник управління Стів Діксон. Перевірятимуть лопаті вентилятора, які є тільки у двигунах цієї моделі.

«Я доручив видати надзвичайну директиву, що вимагає почати негайні перевірки Boeing 777 з двигунами Pratt & Whitney PW4000. Це може означати, що деякі літаки будуть вилучені з експлуатації», заявив Діксон.

Це сталося, бо 21 лютого в американському міста Брумфілд, штат Колорадо на приватні житлові будинки впали уламки двигуна літака Boeing 777 авіакомпанії United Airlines. Літак вилетів із Денвера та прямував на Гонолулу, Гаваї, але після зльоту загорівся один із двигунів.

Літак із понад 200 пасажирами на борту здійснив аварійну посадку після раптової відмови двигуна.

Компанія Boeing рекомендувала всім авіаперевізникам призупинити польоти літаків моделі 777 із двигунами Pratt & Whitney PW4000−112 на час перевірки після загоряння.

У компанії повідомили, що розслідування буде проводити Національна рада з безпеки на транспорті (NTSB).

«Рекомендується призупинити польоти 69 літаків, які знаходяться в експлуатації, і 59 літаків, які перебувають на стоянці і обладнані двигунами Pratt & Whitney 4000-112, поки FAA не проведе відповідний протокол перевірки», — повідомили на офіційному сайті Boeing.

Таке рішення компанія прийняла на час розслідування інциденту.

Компанія також висловила повну підтримку рішенню авіарегуляторов США і Японії, які вже ухвалили призупинити польоти літаків цього типу.

United Airlines заявила, що тимчасово не допускає до польотів всі 24 своїх Boeing 777. Авіаційний регулятор Японії швидко наслідував приклад компанії, наказавши Japan Airlines (JAL) і All Nippon Airways (ANA) припинити польоти моделі 777, які використовують двигуни Pratt & Whitney PW4000. Японія заявила, що ANA експлуатувала 19 таких видів, а JAL 13.

Літаками також користуються перевізники Південної Кореї. Представниця міністерства транспорту Південної Кореї заявила, що вони моніторять ситуацію, але досі не вжили жодних заходів. Компанія Korean Air Lines заявила, що у неї є 12 літаків, половина з яких — на зберіганні, і вона проконсультується з виробником та регуляторами й призупинить їх польоти до Японії.

Boeing повідомив, що загалом 69 літаків експлуатуються, а 59 перебувають на зберіганні на час, поки авіакомпанії призупинили польоти через падіння попиту, пов'язане з пандемією коронавірусу.

Цей крок зробили після того, як Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) випустила надзвичайну директиву пізно в неділю.

«Ми розглянули всі наявні дані про безпеку після вчорашнього інциденту. Виходячи з початкової інформації, ми дійшли висновку, що інтервал перевірки повинен бути збільшений для порожнистих лопатей вентилятора, які є унікальними для цієї моделі двигуна, що використовується виключно на літаках Boeing 777. Це, ймовірно, означатиме, що деякі літаки будуть вилучені з експлуатації» — написав Діксон у заяві FAA.

Постраждалі моделі 777-200 та 777-300 старіші та менш економічні, ніж нові моделі, і більшість операторів поступово виводить їх зі свого парку.

Національний комітет безпеки транспорту США (NTSB) заявив у неділю, що первинна експертиза двигуна в Денвері показала: дві лопаті вентилятора переломилися. Реєстратори польотних даних доставили до лабораторії у Вашингтоні для аналізу, повідомляє агентство.

Міністерство транспорту Японії заявило вранці в понеділок, що рейс JAL з Нахи до Токіо змушений був повернутися в аеропорт 4 грудня минулого року через несправність лівого двигуна. Цей літак є ровесником 26-річного літака United Airlines, з яким стався інцидент у суботу.

Boeing виплатить $2,5 млрд через катастрофи з 737 Max