США запровадили нові санкції проти рф до річниці повномасштабного вторгнення

У п'ятницю, 24 лютого, США запровадили новий пакет санкцій проти рф, аби зменшити здатність країни-агресора продовжувати свою жорстоку війну проти України.

Про це повідомляє Мінфін США.

Під обмеження потрапили 22 фізичні та 83 юридичні особи.

«Росія шукає способи ухилитися від санкцій та експортного контролю, уряд США нарощує зусилля щодо протидії такому ухиленню по всьому світу. Сьогоднішні санкції включають понад 30 осіб і компаній з третіх країн, пов'язаних із зусиллями Росії щодо ухилення від санкцій, у тому числі пов'язаних з незаконним обігом зброї та незаконним фінансуванням», — заявили у Мінфіні США.

Під обмеження потрапили такі організації:

  • Московський кредитний банк;
  • Комерційний банк Ланта Банк;
  • Металлінвестбанк;
  • Новосибірський соціальний комерційний банк;
  • Банк Санкт-Петербург;
  • Банк «Примор'я»;
  • «СДМ-Банк»;
  • «Уральський банк реконструкції та розвитку»;
  • Банк Зеніт;
  • Банк Уралсіб.

Росії допомагали обходити санкції громадяни Швейцарії, Німеччини, Італії, компанії з Болгарії та Мальти. Санкції торкнулися підприємств металургійного сектора та гірничої промисловості рф та підприємств ВПК росії. Також СШАзапровадили санкції проти ПВК «Редут», збройного формування «ДНР» під назвою «Спарта».

Під нові санкції США потрапили 10 російських міністрів, включаючи голову Міненерго Шульгінова та міністра культури Любимову, міністра спорту Матіцина, міністра праці Котякова, віце-прем'єра РФ Голікова та голову МНС Куренкова. США запровадили санкції проти російської пропагандистки Скабеєвої Ольги Володимирівни.

Експортні обмеження

Міністерство торгівлі США розширює санкції проти рф та білорусі, у тому числі запроваджує експортні обмеження.

Мінторг США вніс до свого чорного списку 76 організацій з рф. Серед підприємств та організацій у чорному списку — фонд «Сколково», Сколківський інститут науки і технологій («Сколтех»), Федеральна служба з військово-технічного співробітництва, випливає з документа.

Відомство також посилило експортні обмеження щодо Ірану через постачання дронів рф. Як зазначається у документі, щодо Ірану запроваджуються нові заходи експортного контролю у зв'язку з постачаннями рф безпілотників для використання в Україні. У Мінторгу США зазначили, що це суперечить інтересам США у сфері національної безпеки та міжнародної політики.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

ЄС не узгодив нові санкції проти рф через Польщу, яка вимагає посилити обмеження