США пом’якшили вимоги до України стосовно повернення грошової допомоги. Це сталося під час перемовин щодо угоди про надра.
Про це повідомляє Bloomberg.
Після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня Адміністрація президента Дональда Трампа зменшила оцінку обсягу допомоги, наданої Києву з початку повномасштабного вторгнення рф, з $300 млрд до приблизно $100 млрд. Сама Україна говорила про понад $90 млрд.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна загалом отримала від США допомоги на $100 млрд.
«Якісь гроші йшли на транспортування тієї чи іншої техніки, і це отримували американські компанії-перевізники. Багато грошей із фінансування США залишились у Європі — вони фінансували ті чи інші офіси відповідних програм Сполучених Штатів. Те, що заходило в Україну, це, я вже не пам’ятаю, 65-67 мільярдів. І це була зброя та гроші», — сказав Зеленський в інтерв’ю CBS News.
Білий дім вимагає від Києва угоди про поділ прибутку від майбутніх українських інвестиційних проєктів, зокрема в галузі корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон все ще розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї та іншої допомоги, наданої державі під час війни.
Україна наполягає на кращих умовах і відмовляється визнавати американську допомогу боргом. Адміністрація Трампа поки не готова пообіцяти майбутні інвестиції у фонд — а це головна вимога Києва.
Міністр фінансів США Скотт Бессент 15 квітня заявив, що Київ подав зустрічну пропозицію і перемовини тривають: «Ми дуже, дуже близько. Угоду можуть підписати вже цього тижня», — каже він.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.