404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Стало відомо, скільки українці надіслали скарг уповноваженому із захисту мови
iStock

16 січня 2021 року вся сфера обслуговування перейшла на українську мову при спілкуванні з клієнтами. Тепер порушників закону зможуть штрафувати. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, скільки він отримав скарг від українців.

Про це він розповів у Facebook.

За його словами, на неналежне обслуговування споживачів поскаржилися 199 людей. Найбільше на недотримання норми скаржилися жителі Києва та області — 74 скарги.

«Рівно тиждень тому, 16 січня, набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За ці дні до Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян», — написав він.

Крмінь зазначив, що найменше таких звернень надійшло із південних та східних областей. Львів’яни надіслали 17 скарг, одесити та та харків’яни по 12.

 

⚠️Рівно тиждень тому, 16 січня, набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української...

Posted by Уповноважений із захисту державної мови on Friday, January 22, 2021

Уповноважений каже, що найбільше звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-видань та інтернет-магазинів — 117.

Про порушення прав у сфері обслуговування повідомили 34 громадянина. На рекламу недержавною мовою поскаржилися 25 осіб, порушення мовного законодавства в галузі освіти — 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків — 3.

Близько 50 осіб звернулось до Секретаріату уповноваженого з проханням консультацій. Омбудсмен назвав таку незначну кількість звернень результатом ефективної інформаційної кампанії.

Хто телефонує російською — знижка

Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані поскаржився на ветеринарку з Маріуполя. За його словами, вона оголосила безстрокову акцію. Хто телефонує російською — знижка, «в связи с евроинтеграцией, увеличением тарифов... ». Про це медійник написав у Facebook.

«На стіні цього оголошення вже нема, але під одним з дописів вона підтверджує, що все так і є (маю скрін). У 2019-му — її радісні фото з Москви. І чого б не звалити туди?» — зазначив він.

 

Ветеринарка з Маріуполя оголосила безстрокову акцію. Хто телефонує російською - знижка, "в связи с евроинтеграцией,...

Posted by Вахтанг Кіпіані on Saturday, January 23, 2021

Як виявилося, порушниця вже близько року не працює в МКП «Щасливі тварини». Просто вона продовжує контролювати сторінку підприємства у соцмережі.

 

У продовження історії про ватніцу з Маріуполя. Написав на офіційну сторінку комунального підприємства, де вона працює....

Posted by Вахтанг Кіпіані on Saturday, January 23, 2021

Журналістка Анастасія Федченко перевірила, чи дотримуються магазини нових правил. Результатами вона поділилася у Facebook.   

 

Купую парфуми. Центр Києва. На касі: — Добрий вєчєр. У вас толька духі? Ви відєлі: ані січас са скідкай. — Доброго...

Posted by Nastka Fedchenko on Saturday, January 16, 2021

Chas News повідомляв, що в усіх районах на Закарпатті скасували регіональні мови. 

У Молдові визнали неконституційним особливий статус російської мови