Станцію «Академік Вернадський» замело рекордною кількістю снігу (фото)

Біля української станції «Академік Вернадський» в Антарктиді рівень снігу вже сягнув рекордних 345 см. Це майже на півметра більше за попередній максимум, зафіксований у грудні 2021 року.

Про це  повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш 2 м. Водночас зараз насипало майже 3,5 метри, а деякі замети біля станції сягають 6 м, а на острові Галіндез , на якому розташована станція, — 10 м.

«Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів. Офісну частину «Вернадського» (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни», – розповіла метеоролог української експедиції Анжеліка Ганчук.

станція академік Вернадський пінгвіни

Станція «Академік Вернадський»

Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима у районі станції стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С.

Станція «Академік Вернадський»

«Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопиченя. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит», – пояснила дослідниця.

Станція «Академік Вернадський» сніг

Максимальний сніговий покрив очікується у грудні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

На станції «Академік Вернадський» пінгвіни відклали перші яйця (фото)