Степанов сподівається, що у квітні Індія знову постачатиме вакцини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує, що у квітні Індія відновить експорт вакцини від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca.

Про це він сказав в ефірі «Право на владу».

«Ми відслідковуємо ті політичні процеси, які відбуваються в Індії, що вони притримали (вакцини — Прим. ред.) всім без виключення. Але я думаю, що ця затримка не буде мати довготривалого терміну. Мені здається, що десь на початку квітня ми маємо отримати дозвіл і почати отримувати», — сказав політик.

Наразі Україна ще буде використовувати ті перші 500 тис. доз вакцини AstraZeneca, які раніше доставили з Індії. Також уряд планує щеплення препаратом Sinovac, який напередодні прибув із Китаю.

Фармацевтична компанія AstraZeneca після оновлення свого дослідження заявила, що її вакцина проти коронавірусу ефективна на 76%.

Китайську вакцину привезли в Україну, вона проходить десятиденну перевірку — Ляшко

До України привезли 215 тисяч китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac. Тепер вона має пройти десятиденний лабораторний контроль. До цього часу її використання заборонене.

Про це сказав головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі ТСН

Якщо після контролю препарат допустять, уряд його використовуватиме. Вакцину передадуть до держпідприємства «Медичні закупівлі України», а згодом привезуть у регіони.

Але використовуватимуть чітко ті 215 тисяч доз на два щеплення. Спочатку зроблять перше щеплення, а потім через 24 дні — друге. Стосовно того, чому  прийшло тільки 215 тисяч доз, то це — запитання до компанії, яка її постачає

За несвоєчасні поставки ця компанія сплачує штрафні санкції, уточнив чиновник. Він сподівається, що найближчим часом фірма виконає контракт, а це — 1,9 млн доз вакцини.

Кого вакцинуватимуть препаратом від Sinovac проти COVID-19

Першочергово препаратом CoronaVac будуть вакцинувати маломобільних людей похилого віку та їхніх опікунів. Про таку стратегію розповів Ляшко під час брифінгу 26 березня, повідомляє УП.

За його словами, кожна доза цієї вакцини зберігається окремо, на відміну від препарату Covishield, який є 10-дозним.  Цей фактор вплинув на рішення стосовно розподілу препарату.

«Ми будемо використовувати її першочергово на тих платформах і  для тих категорій населення, які унеможливлять в подальшому розлив. Зокрема в пріоритеті буде маломобільна група населення похилого віку.Щоб наші мобільні бригади приїжджали по місцях проживання і вакцинували маломобільних людей та їхніх опікунів», — пояснює Ляшко.

Орієнтовно цих людей 40 тисяч.

Надалі передбачають друге введення вакцини, через 20 днів після першого щеплення.

«Тому ми розраховуємо нашу стратегію використання першої партії цієї вакцини саме для маломобільних груп населення похилого віку», – додав санітарний лікар.

При цьому у міністерстві нагадали, що препарат ще проходить завершальну стадію погодження у Всесвітній організації охорони здоров'я.

«Наступного тижня ми очікуємо від ВООЗ результатів, які дозволять чи не дозволять використовувати її (вакцину CoronaVac — Прим. ред.)  в екстрених ситуаціях», — розповів Ляшко.

Степанов: Ми вітаємо завезення бізнесом вакцин на приватний ринок

Степанов вітає завезення на приватний ринок вакцин, але розповів про нюанси.

«Для того, щоб завезти вакцину, її потрібно спочатку зареєструвати. У нас зараз прийнято швидкий режим реєстрації для екстреного застосування. Ми вітаємо завезення будь-яким бізнесом на приватний ринок вакцин», — сказав Степанов в ефірі «Народ проти» на телеканалі «Україна24».

За його словами, найближчим часом на приватному ринку в зв'язку з шаленим попитом вакцин деякі країни забороняють експорт своїх вакцин з території, де розташоване їхнє виробництво, незважаючи на укладені контракти і сплачені кошти.

Тому вони продають виключно державам. Ми спілкуємося в постійному режимі з усіма виробниками вакцин, запитуємо про можливість появи їх на приватному ринку

Раніше уряд планував, що перша партія вакцин Sinovac Biotech (700 тисяч доз) надійде на початку березня.

23 лютого в Україну прибула партія із 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу Covishield.

РФ і Китай політично впливають через вакцини. Ми стоїмо перед світовою війною нового типу — Макрон