Україна створила цивілізовані умови для складних трансплантацій — Степанов
iStock

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що 24 лютого Кабмін схвалив постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Очільник відомства наголосив, що Україна нарешті створила цивілізовані умови для складних трансплантацій.

Про це високопосадовець розповів у Facebook.

«Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу… Наші лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру. Це колосально спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам», — підкреслив чиновник.

 

Сьогодні Уряд відкрив двері цілому напрямку у вітчизняній медицині. Кабмін підтримав постанову МОЗ «Про застосування...

Posted by Максим Степанов on Wednesday, February 24, 2021

За його словами, «важливий аспект постанови — це створення ринку біоімплантів в Україні». Держслужбовець вважає, що це знизить фінансове навантаження на медичну систему.

«Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів… Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться. Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та виробництвах», — зазначив він.

У грудні 2019 року уряд схвалив Закон щодо трансплантації анатомічних матеріалів людині.

У Європі вперше продаватимуть штучне серце