404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Стерненко-протест» під ОП. Четвертого із семи підозрюваних суд відправив під домашній арешт
Getty Images

Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт Олексія Білковського. Активіст є одним із семи підозрюваних у хуліганстві під Офісом президента під час акції на підтримку Сергія Стерненка 20 березня. І четвертим, до якого суд застосував такий запобіжний захід.

Про рішення суду повідомляє «Громадське» і Telegram-канал громадського активіста Стерненка.

Суддя Крістіна Константінова відправила активіста руху «Гонор» Білковського на два місяці під цілодобовий домашній арешт.

Білковському, як і решті активістам, до яких застосували такий самий запобіжний захід, інкримінують ч. 4 ст. 296 ККУ — хуліганство.
Адвокати підозрюваного обіцяють оскаржувати це рішення суду.

За даними слідства, Білковський прийшов на акцію протесту з аерозольним балоном із невідомою речовиною. Слідчі кажуть, що він підпалив двері ОП, а ще кидав предмети у бік будівлі, написав образливі слова на фасаді. Активіст, на їхню думку, ставив під загрозу життя та здоров'я оточення та завдав матеріальної шкоди держмайну.

Прокурор просив відправити підозрюваного під цілодобовий домашній арешт, бо він вважає, що є ризики його втечі, переховування, тиску на свідків та знищення речових доказів.

Водночас адвокат підозрюваного Ілля Воробйов наголошував, що підозра є необґрунтованою.

Він зазначив, що Білковський не планує переховуватися. Також юрист заявив про штучне створення доказової бази, зокрема, свідками поліцейськими.

За словами захисника, «ці свідки, відповідно до протоколу, мають одну адресу проживання, однакові контакти».

Крім того, він нагадав, що не встановлене точне місце здійснення нібито протиправних дій Білковським. «Йдеться про будівлю ОП, але ж вона довжиною у 120 метрів. Де саме перебував мій підзахисний? Слідство це не встановило», — заявив адвокат.

Білковський зазначив, що був на акції протесту 20 березня, однак не вчиняв жодних протиправних дій, які йому інкримінує слідство.

«Так, я був на акції. Але те, що мені інкримінує слідство, – це так просто пальцем тикнули та сказали, що я вчиняв якісь неправомірні дії. Я не маю відношення ні до надписів на стіні, ні до підпалу дверей», — сказав фігурант.

Адвокати просили допитати у суді свідків — поліцейських, а також дружину підозрюваного. Суд відмовив і відправив Білковського цілодобовий домашній арешт.

ОП оцінює збитки від дій учасників акції «Волю Стерненку» у 2 млн грн