Стосовно Шарія розслідують провадження про відмивання доходів і махінації
iStock

Проти підозрюваного в державній зраді проросійського блогера Анатолія Шарія розслідуються кримінальні провадження за відмивання доходів, ухилення від сплати податків та махінації у фінансуванні «Партії Шарія».

Про це нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко розповів в Facebook.

Гончаренко повідомив, що отримав відповіді на свої депутатські звернення стосовно законності набуття у власності нерухомості, де зараз переховуються Шарій та його дружина, а також про джерела фінансування «Партії Шарія».

Офіс Генпрокурора повідомив, що з цього приводу уже ведеться розслідування Головним слідчим управлінням фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України.

 

⚡️Проти Шарія відкрили кримінальні справи за відмивання доходів, ухилення від сплати податків та махінації у...

Posted by Олексій Гончаренко on Saturday, June 19, 2021

НАЗК додало, що в результаті аналізу звіту «Партії Шарія» виявили ознаки кримінальних правопорушень: подання завідома неправдивих даних відомостей фінансового характеру та невідповідність сум доходів осіб, що фінансували партію, розмірам внеску. Всі матеріали НАЗК вже надало Нацполіції, яка вже відкрила провадження, та Фіскальній службі.

В опублікованій Гончаренком відповіді Офісу генпрокурора вказується, що головним слідчим управлінням фінансових розслідувань Державної фіскальної служби здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 2 червня 2020 року за ч.1 ст. 205-1 (підроблення документів), ч.2 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) КК України.

Окружним адміністративним судом міста Києва здійснюється провадження у справі зі позовом Міністерства юстиції до «Партії Шарія» про заборону її діяльності.

Шарію зробили дискомфортно, але не «смертельно»