Суд Лондона довів, що друга Березовського таки вбили у 2018 році
Getty Images

Російського бізнесмена Миколу Глушкова, який жив у Британії, задушили у його власному домі. Так стверджує Коронерський суд Лондона, передає BBC.

Глушкова, який критикував президента Росії Володимира Путіна, знайшли мертвим у передмісті Нью-Молден на південному заході Лондона в березні 2018 року.

Коронерський суд Західного Лондона представив докази, які свідчать, що смерть Глушкова була представлена як самогубство, і що в ній брала участь якась «третя сторона».

Суд оприлюднив висновки паталогоанатома, що завдані ушкодження можуть бути викликані тим, що якась людина, яка була позаду, тримала Глушкова за шию.

При цьому автори висновку пишуть про відсутність травм, що вказують на тривалу сутичку або утримування третьою стороною. У вбитого немає травм рук «захисного характеру».

Проте, коронер заявив піщд час зачитування вердикту: «судячи з усієї документації, з усіх зібраних доказів, Микола Глушков помер в результаті навмисного вбивства».

Фельдшер Домінік Біл заявив, що місце смерті Глушкова було «підозрілим» і згадав, як хлопець Наталії Денис Трушин сказав: «не чіпайте нічого, поки сюди не приїде поліція —  хтось його вбив».

Розслідування збіглося у часі з повторним проханням контртерористичного підрозділу лондонської поліції надати додаткову інформацію про смерть Глушкова.

Як повідомили в поліції, жодних арештів вона не проводила і мотивів убивства ще не встановила.

Передісторія

Глушков помер у віці 68 років.

Чоловік мав бути присутнім у Господарському суді Лондона, аби захищати себе у процесі, того ж дня, коли його тіло виявила його дочка Наталія.

Свого часу він був заступником директора державної компанії «Аерофлот». Глушков отримав політичний притулок у Великобританії в 2010 році.

Глушкова двічі звинувачували в шахрайстві російські правоохоронні органи. У 2017 році під час заочного розгляду справи в Росії Глушкова засудили до восьми років тюремного ув’язнення за крадіжку $123 млн у «Аерофлота».

Глушков був бізнес-партнером і близьким другом російського олігарха Бориса Березовського, який гостро критикував Путіна. Після смерті Березовського, якого знайшли повішеним у його домі в Англії у 2013 році, Глушков відкрито заявляв, що не вірить у самогубство товариша і стверджував, що колишнього олігарха вбили.

Тіло Глушкова знайшли через тиждень після отруєння «Новачком» в Солсбері колишнього офіцера ФСБ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Справа Скрипалів. ЄС на рік продовжив санкції проти Росії за напад у Солсбері