Суддю Верховного суду Богдана Львова, у якого знайшли паспорт рф, поновили на посаді

Суддю Верховного Суду України Богдана Львова, у якого раніше знайшли російський паспорт, поновили на посаді. Йому також виплатять зарплату на час вимушеного прогулу.

Про це повідомив журналіст «Схем» Георгій Шабаєв.

Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов ексголови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова щодо поновлення на посаді. 10 січня він повернеться до виконання своїх обов'язків.

У Верховному суді відмовились повідомити, чи планують подавати апеляцію на рішення Київського окружного адмінсуду.

Звільнення Богдана Львова: що відомо

У вересні 2022  «Схеми» виявили, що Богдан Львов понад 20 років тому отримав громадянство рф на підставі довідки військовослужбовця, а потім поновив паспорт по досягненню 45-річного віку у 2012-му. Сам він це заперечував.

Крім того, журналісти виявили, що у власності дружини Львова та його тещі є квартира в Москві: її приблизна ринкова вартість — 11 млн грн. У жодній зі своїх майнових декларацій він не вказував, що на дружину зареєстрована нерухомість у Москві. Тож НАБУ розпочало розслідування.

Зрештою 3 жовтня СБУ поінформувала Верховний Суд, що Богдан Львов є громадянином росії. Після цього судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду не змогли звільнити з посади Богдана Львова: забракло одного голосу. Однак Богдана Львова відрахував тодішній голова Верховного Суду Всеволод Князєв.

Після виходу розслідування, на сайті президента була зареєстрована петиція про позбавлення Львова українського громадянства, яка набрала 25 тис. підписів.

У відповідь президент Володимир Зеленський доручив Комісії з питань громадянства при Офісі президента перевірити наявність підстав для припинення українського громадянства Богдана Львова. З того часу про результати розгляду цього питання ані в Офісі президента, ані у Державній міграційній службі не повідомляли.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Першу справу щодо Дубінського направили до суду