Супутник зафіксував, як росія розбудовує військові заводи (фото)
Казанський авіаційний завод

У росії прискореними темпами будують нові цехи на військових заводах. Про це повідомляють «Схеми» з посиланням на супутникові знімки підприємств.

Одне з них — Казанський авіаційний завод, на якому будують та ремонтують стратегічні ракетоносці, наприклад, Ту-22м3 та Ту-160. Саме вони запускають по Україні ракети Х-101, Х-55 та Х-22.

Ще у 2018 році на території підприємства почали зводити новий великий ангар, але у 2022 році будівництво прискорилось. Станом на зараз його майже добудували.

Довжина нового ангару сягає 300 метрів, а ширина — понад 180. Російські ЗМІ розповідали, що тут планують будувати нові цивільні літаки Ту-214. Однак, на думку військових експертів «Схем», у цьому цеху також можуть ремонтувати та модернізувати стратегічні бомбардувальники.

Також збільшує потужності для виробництва Іркутський авіаційний завод. Він займається виготовленням та ремонтом винищувачів Су-30 всіх модифікацій

.

У період з 2019-го по 2021 рік на території заводу з’явився ангар з виходом на авіасмугу, а вже в цьому році закінчується будівництво іншого, схожого об’єкту. Такі приміщення, на думку авіаексперта Анатолія Храпчинського, можуть використовувати для ремонту невеликих цивільних бортів типу Sukhoi Superjet та, власне, винищувачів типу Су-30.

У 2023 році завершилося будівництво нового цеху на території Уральського завод цивільної авіації, який ремонтує двигуни та редуктори для військових гелікоптерах типу Мі-2, Мі-8, Мі-24 та Ка-52.

На території Дубнянського машинобудівного заводу Московській області цьогоріч також збудували приватний завод з виробництва російських БПЛА, який належить компанії «Кронштадт».

Підприємство випускає військові дрони під брендом «Оріон», «Геліос» та інших, з різними модифікаціями — від розвідувальних до ударних. Будівництво розпочалося у 2021 році.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

План виконано лише на 30%. ЄС не справляється з постачанням боєприпасів ЗСУ — Bloomberg