«Суспільне» звинуватило Офіс президента в тиску, але там заперечують. В чому суть скандалу
Getty Images

19 жовтня Мирослава Барчук, ведуча токшоу «Зворотний відлік» на телеканалі «UA: Перший» (звідки мовить «Суспільне»), звинуватила Офіс президента в тиску.

Журналістка заявила, що ОП намагається контролювати присутність на ефірах нардепів від фракції «Слуга народу».

«Офіс президента давно і жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції «Слуга народу». Кандидати на ефіри узгоджуються з контактною особою Михайла Подоляка (радника керівника Офісу президента — ред.) в ОП», — написала вона.

За словами Барчук, Офіс президента вимагав від редакції токшоу скасувати запрошення на програму депутата Гео Лероса в обмін на присутність депутатів  фракції «Слуга народу».

«Звичайно, ми сприйняли це як тиск. Ми відмовились виконувати ультиматум, представники монобільшості не прийшли. Сьогодні зранку отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості і що це «недотримання журналістських стандартів», — розповіла Барчук.

Реакція «Суспільного» на скандал з Офісом президента  

Після свідчень своєї журналістки Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) випустила заяву, в якій назвала неприпустимими намагання будь-якої політичної сили впливати на формування складу учасників токшоу. 

«Склад учасників формується за принципом дотримання журналістських стандартів неупередженості, збалансованості й представлення позицій усіх сторін суспільної дискусії на визначену тему», — зазначили в телерадіокомпанії.

«Суспільне» додає, що відсутність в ефірі представників партії «Слуга народу» у програмі від 18 жовтня — це не рішення редакції токшоу «Зворотний відлік», а рішення представників парламентської фракції. 

Реакція Зеленського на скандал із «Суспільним»

Під час робочої поїздки на Черкащину президента запитали про його думку щодо ситуації із «Суспільним».

«Я не зовсім розумію, до чого тут я і Офіс Президента, ну, я розумію, що це хайп», — прокоментував скандал Зеленський.

Також він додав, що «у цілому дивно виглядає, що державне телебачення говорить про тиск з боку держави».

Водночас Зеленський зазначив, що народні депутати є вільними людьми і самі вирішують, на які ефіри їм приходити.

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, також запевнив, що у влади немає якогось особливого ставлення до «Суспільного», а втручання в роботу будь-яких редакцій є абсолютним нонсенсом. 

Поліція вручила підозри керівництву «Укрексімбанку». Суть скандалу з журналістами — стисло