Світ візьме COVID-19 під контроль за кілька місяців, якщо справедливо поділить ресурси, — ВООЗ
Getty Images

Найближчими місяцями світ може взяти під контроль пандемію COVID-19, але за умови справедливого розподілу необхідних ресурсів. Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, повідомляє пресслужба ВООЗ.

«У нас є інструменти, щоб взяти під контроль цю пандемію протягом декількох місяців, якщо ми будемо застосовувати їх послідовно і справедливо», — сказав Гебреісус.

Очільник ВООЗ також сказав, що стурбований через «тривожну швидкість», з якою COVID-19 поширюється серед людей у ​​віці від 25 до 59 років у всьому світі, можливо, через набагато заразніші варіанти.

Він додав, що аби досягти позначки в мільйон загиблих від COVID-19, знадобилося дев’ять місяців, чотири місяці — щоб досягти двох мільйонів, і три місяці — щоб досягти трьох мільйонів.

Наприкінці березня очільники ВООЗ назвали «катастрофічним моральним провалом» розрив у кількості отриманих вакцин від коронавірусу між багатими та бідними країнами. Повідомлялося, що цей шлях  веде до «самопоразки», оскільки так поширення вірусу триватиме довше, а значить, виникатиме більше мутацій та штамів, що впливатиме на вакцину.

«У нас є інструменти, щоб взяти цю пандемію під контроль протягом декількох місяців, якщо ми будемо застосовувати їх послідовно і збалансовано», — сказав глава ВООЗ.

Всесвітня організація охорони здоров'я протягом останніх семи тижнів спостерігає зростання нових випадків захворювання коронавірусом у світі. Також протягом останніх чотирьох тижнів експерти спостерігають зростання смертей від COVID-19.

Крім того, раніше ВООЗ заявила про те, що зараз світ наближається до максимального рівня поширення коронавірусу. За останні два місяці фіксують майже дворазове збільшення тижневої захворюваності.

ВООЗ продовжила режим надзвичайної ситуації у світі через коронавірус

Всесвітня організація охорони здоров'я продовжила на 90 днів режим міжнародної надзвичайної ситуації через ситуацію з коронавірусом.

«Пандемія COVID-19 продовжує являти собою надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення», написала пресслужба ВООЗ.

Експерти рекомендують посилити нагляд за продовольчими ринками та перешкоджати продажу диких тварин, які можуть виявитися можливими переносниками нових вірусів.

Вони також зазначили, що «ризик міжнародного поширення» хвороби та її вплив на міжнародні транспортні перевезення вимагають «скоординованої міжнародної відповіді».

У перший день препаратом Pfizer вакцинували двох молодих людей віком до 20 років