Світло по Україні можуть вимикати на понад 16 годин — гендиректор Yasno
Unsplash

В енергосистемі змінився підхід до графіків відключення електроенергії і світло можуть вимикати більше, ніж на 16 годин.

Про це заявив Сергій Коваленко, генеральний директор Yasno.

Він нагадав, що Київ зараз живе в режимі екстрених відключень.

За словами Коваленка, це орієнтовно означає 3 години зі світлом і 10 годин без. Хоча реально кияни сидять без електроенергії по 10, 12 і 16 годин поспіль.

«Ситуація в енергосистемі змінилася. Якщо раніше понад 4 черги означали екстрені відключення поза графіком, то наразі країна починає жити в графіках у 4,5-5 черг», — повідомив гендиректор Yasno

Це означає, що режим «7 годин без світла 3,5 години зі світлом» наразі неактуальний.

За обмежень у 5 черг із 6 відключення можуть тривати понад 16 годин.

Водночас Коваленко зазначає, що для регіонів, де запровадять такі графікі, це все одно краще, ніж екстрені відключення, як зараз у Києві.

«Навіть такий жорсткий графік кращий за повну непередбачуваність. Бо є орієнтири  розуміння, коли світло має з’явитися», — написав Коваленко.

Щодо покращення ситуації голова енергокомпанії не дав прогнозів. Лише зауважив, що з потеплінням споживання електроенергії має зменшитися. Натомість обстріли енергооб’єктів росіянами спрогнозувати неможливо.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Критична інфраструктура Київщини забезпечена джерелами резервного живлення — прем’єр Свириденко