«Талібан» погрожує напасти на військових США і НАТО, які не вийшли з Афганістану до 1 травня
Getty Images

Рух «Талібан» у Афганістані пригрозив атакувати війська США і НАТО, бо 1 травня минув строк повного виведення іноземних військ.

Про це повідомляють Axios із посиланням на офіційного представника «Талібану»Забіуллу Муджахіда і The New York Times.

«Оскільки виведення іноземних військ з (Афганістану) до узгодженого терміну 1 травня не відбулося, це порушення в принципі відкрило можливість моджахедам вжити всіх заходів протидії окупаційним силам, які вони вважатимуть за необхідне», — написав Забіулла в Twitter.

«Талібан» заявив, що не буде присутній на мирних конференціях, поки всі іноземні війська не залишать Афганістан. Нині в країні перебуває близько 10 тис. військовослужбовців НАТО, з яких приблизно 3500 є американцями.

Пентагон також готується до можливих атак талібів на США, НАТО і сили коаліції.

NYT відзначає, що напередодні символічної дати виведення американських військ з Афганістану біля пансіонату в Пулі-Алам в провінції Логар вибухнула вантажівка з вибухівкою, в результаті чого загинули щонайменше 27 осіб. Водій вантажівки підірвав себе.

Загинули також численні студенти з сільських районів, які приїхали в цей район перед вступними іспитами в університет.

Пансіонат належав родині відомого члена афганського сенату, якого нещодавно, як повідомляють ЗМІ, убили таліби.

У суботу було незрозуміло, чи був вибух «відповіддю».

Передісторія

Дата 1 травня була узгоджена в минулому році талібами і офіційними особами США. 29 лютого 2020 року Штати підписали з «Талібаном» мирну угоду, метою якої було повністю вивести американські війська з країни. Відповідно до угоди, США у наступні 3-4 місяці скорочують свої сили з 13 тис. до 8 600 осіб. Решта військ виходять з країни за 14 місяців. Також свої війська мали вивести союзники США по НАТО.

13 квітня 2021 року президент США Джо Байден вирішив продовжити виведення військ з Афганістану до 11 вересня 2021 року. Це 20-та річниця терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан.

29-30 квітня США та НАТО офіційно почали виведення своїх військ з Афганістану.

«Талібан» часто заявляв, що американська військова присутність після 1 травня буде порушенням Дохинської угоди.

НАТО і США поступово виводять війська з Афганістану