Технічний уряд Словаччини припинив надання військової допомоги Україні — Politico

Технічний уряд Словаччини припинив надсилати військову допомогу Україні. Відповідне рішення ухвалено внаслідок перемоги на парламентських виборах партії SMER-SD, яка виступає проти поставок зброї.

Про це повідомляє Politico.

«Бюрократичний уряд Словаччини, що йде у відставку, не надсилатиме більше військових матеріалів в Україну», — заявив речник уряду.

Ранеші міністерство оборони країни розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.

Нагадаємо, 30 вересня на виборах у Словаччині перше місце з результатом 23% зайняла партія SMER-SD колишнього прем’єра Роберта Фіцо. Він неодноразово виступав проти поставок озброєнь Україні і закликав до мирних переговорів.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова запропонувала Фіцо спробувати сформувати коаліційний уряд. Зробити це він має до 16 жовтня. Водночас вона також виступила проти продовження надання військової допомоги Україні до формування нового уряду.

«Рішення щодо цього питання має відображати результати нещодавніх парламентських виборів і слідувати за результатами переговорів щодо формування уряду, які відбуваються цими днями. Рішення про надання військової допомоги [Україні] саме в цей момент створить прецедент для майбутніх змін політичної влади», — сказав Мартін Стрижинец, речник Чапутової.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Огляд і спростування пропаганди за 28 вересня — 3 жовтня