Терорист Брейвік просить про умовно-дострокове звільнення

Норвезький терорист Андерс Брейвік, який відбуває покарання за вбивство десятків людей в липні 2011 року, подав прохання про умовно-дострокове звільнення. Про це повідомив його адвокат Ейстен Стуррвік.

«Я подав від його імені прохання про умовно-дострокове звільнення», — сказав адвокат, нагадавши що Брейвік має право на таке прохання.

Наразі Брейвік відбуває 21-річний термін тюремного ув'язнення. Проте воно може продовжуватися необмежену кількість разів, якщо ув’язнений, на думку влади, все ще становити небезпеку для суспільства. Тобто Брейвік не стільки може вийти достроково, скільки відсидіти ще довше.

22 липня 2011 року Андерс Брейвік привів у дію потужний вибуховий пристрій поруч з урядовою будівлею в центрі Осло, в результаті чого загинули вісім осіб і кілька сотень отримали поранення. У той же день він на острові Утейя розстріляв учасників зльоту молодіжного крила норвезької Робітничої партії. Там злочинець вбив ще 69 і поранив 66 осіб, в основному підлітків.

Терорист, крім того, що подав прохання про умовно-дострокове звільнення, також має намір судитися за порушення своїх громадянських прав. Терорист вважає умови утримання «огидними» і неодноразово на них скаржився. Брейвік міститься в трикімнатній тюремній камері, обладнаній комп'ютером (щоправда, без підключення до інтернету) і телевізором. Також в його розпорядженні є ігрова приставка.

У той же час йому заборонили контактувати з іншими ув’язненими через побоювання, що націоналіст-радикал може надихнути їх на теракти.