Тіньовий капітал російських олігархів «вріс» в економіку Заходу — Каспаров
Getty Images

Від тіньових капіталів кремлівської та навколокремлівської еліти у ЄС та США залежить значна частина економіки. Про це 13-й чемпіон світу з шахів, російський опозиційний політик Гаррі Каспаров заявив в ефірі «Еспресо».

«За великим рахунком Путін контролює всі олігархічні структури (в РФ — Прим. ред.). Вони всі залежать від нього. Практично вся економіка Росії перебуває в руках певної кількості сімей. Я не буду уточнювати, їх там 10, 15, 20, неважливо», — пояснив опозиціонер.

Каспаров каже, що майже усе національне надбання Росії, усі галузі економіки знаходяться в руках путінських друзів або родичів і тих, хто з ними пов'язаний. Лишилася й частина олігархів ще єльцинської епохи, яка вбудувалася в путінську систему. Росію Каспаров назвав олігархічною державою, але мафіозного типу.

Опозиціонер стверджує, що всі гроші, які розкрадаються в РФ, осідають не в Китаї, не в Венесуелі і не в Ірані. Вони — в Європі та в Америці.

Вільний світ демонстрував дивовижну лояльність — зрозуміло чому. Сотні мільярдів — дехто каже, що сума може бути близько $2 трлн — були перекачані з Росії у ці країни. Ці гроші вросли в фінансову та економічну структуру західного світу. Вони всі на виду. Вони навіть не сильно ховаються

«І, тим не менше, треба починати з цим щось робити», — звернувся Каспаров до західних лідерів і закликав їх впровадити персональні санкції проти активів пов'язаних із Путіним бізнесових кланів.

Путін пообіцяв «не кидати Донбас», незважаючи ні на що