ТОП-5 медичних помилок за версією МОЗ. Про те, чи можна мочити манту, вже не пишуть
Pixabay

МОЗ спільно з освітньою платформою Stopfake розпочинає інформаційний проєкт «Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів №1, у якому буде знайомити вас з найпопулярнішими фейками на тему здоров'я та медицини. 

Список опублікований на сторінці МОЗ у Facebook.

Міф №1. У МОЗ назвали міста, де студенти і школярі перейдуть на дистанційне навчання.

Факт. Насправді  жодного списку міст не існує. У Міністерстві освіти і науки України також спростували фейкову інформацію про те, що дистанційне навчання запровадять в усих областях.

На дистанційне навчання школи можуть перевести тільки у разі запровадженні «червоної» карантинної зони. При «жовтій» або «помаранчевій» навчання триватиме у тих закладах, де щеплення отримали понад 80% колективу.

Міф №2. В Україні епідемія інсультів через захисні маски і вакцинацію від COVID-19.

Факт. Цю конспірологічну теорію про COVID-19 запустив відомий український антивакцинатор Остап Стахів. У своєму відео він запевняє аудиторію, що «справжня» причина інсультів серед українців — це «вигадана пандемія» і те, що «люди вже півтора року живуть у стресі, носять намордники і коляться».

Насправді ж коронавірус дійсно підвищує ризик розвитку інсульту, але не через «носіння масок», а через інфікування організму збудником COVID-19. Через це у хворих починає аномально згортатися кров, що власне збільшує утворення тромбів і може викликати інсульт.

Міф №3. Часникова вода є природною вакциною від коронавірусу.

Факт. Часникова вода не є природною вакциною проти коронавірусу. За даними ВООЗ, немає ніяких доказів того, що вживання часнику в будь-якому вигляді може захистити від коронавірусу.

Міф №4. Наслідки вакцинації проти коронавірусу буде неможливо вилікувати, бо вона змінює генетичний код людини.

Факт. У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що наслідки щеплення буде неможливо вилікувати, оскільки така вакцина нібито модифікує гени людини.

У публікаціях схожого змісту цитують Анетте Лілінгер, німецького лікаря-натуропата .

Проте препарати для щеплення містять тільки мРНК, необхідну для створення певного білка, ідентичного білку вірусу.І жодним чином не зачіпає гени людини.

Міф №5. В Україні з літаків скидають штам «Дельта».

Факт. Антивакцинатори у соцмережах ширять фейки про те, що в Україні нібито почали скидати з літаків на міста штами COVID-19. Більш того, у конспіративних постах і відео прихильники антивакцинації повідомляють, що таким чином в Україні готують «парад хвороб» для населення.

Те, що антивакцинатори називають «розкиданням із літаків нової партії коронавірусу», — не більше ніж щорічна кампанія з вакцинації диких тварин від сказу.

І жодного «завезення штамів COVID-19» не існує.

У МОЗ додають, що споживання фейкових новин може бути шкідливим для вашого здоров'я і радять користуватися лише перевіреними джерелами.

З 23 вересня Україна переходить у «жовту» карантинну зону. Для вакцинованих передбачені бонуси