Торгував даними з державних баз: СБУ затримала ексміліціонера (фото)
СБУ

Кіберфахівці СБУ разом з ДБР викрили у Києві детективне агентство, яке продавало інформацію із закритих баз даних правоохоронних органів України і незаконно стежило за громадянами.

Про це повідомили в СБУ.

Організатор «бізнесу» — колишній посадовець розформованої міліції, який звільнився у 2009 році. Після припинення служби він заснував власну детективну агенцію.

Під прикриттям легального бізнесу ексміліціонер за замовленням збирав конфіденційну інформацію на українців. Зокрема адреси проживання, номери автівок, мобільних телефонів та відомості про перетин держкордону.

Середня вартість одного «досьє» становила $200 доларів, точна сума залежала від обсягу інформації. Гроші зловмисник отримував на банківську картку свого близького родича.

Аби збирати дані фігурант залучив свого знайомого — посадовця Нацполіції, який мав доступ до інформаційних баз.

Крім того, «детектив» приймав замовлення на приховане стеження за людьми.

Наразі «детективу» повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації).

Його спільника – посадовця поліції — відсторонено від служби. Він підозрюється за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до шести років ув’язнення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Києві нацгвардієць збирав для ФСБ дані про столичні ТЕЦ — СБУ