Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп готує виконавчий указ про створення «системи захисту нового покоління», яка має захищати США від балістичних ракет та інших далекобійних загроз.
Про це йдеться в документі, оприлюдненому на сайті Білого дому.
Зазначено, що Трамп планує створити щит «Залізний купол», схожий на ізраїльську систему, розроблену у співпраці зі США. Ця система призначена для боротьби з такими загрозами, як дрони, ракети та крилаті ракети.
Підрозділ Raytheon корпорації RTX, що виробляє Iron Dome у співпраці з ізраїльською компанією Rafael Advanced Defense Systems, заявляє, що ракета системи Tamir може збивати зброю, запущену з відстані від 4 до 70 км.
Наразі США вже мають кілька систем протиракетного захисту, у тому числі й Terminal High Altitude Air Defense (THAAD), систему Aegis на військових кораблях, батареї Patriot і наземні перехоплювачі. Утім Міністерство оборони не змогло розробити щит, що здатний захищати всю територію країни.
Ще 40-й президент США Рональд Рейган намагався розробити схожу систему, відому як «Зоряні війни». Втім програма залишилась нереалізованою.
З 2002 року Агентство протиракетної оборони Штатів витратило понад $194 млрд на оснащення оперативних командувань багаторівневою системою датчиків, перехоплювачів та інших можливостей для відстеження і знищення ракет у повітрі. Того року витрати становили $10,4 млрд.
Активно розвивають гіперзвукову зброю, зокрема, Китай і росія. Американське Міністерство оборони намагається наздогнати цей розвиток. Білий дім зазначає, що американська політика протиракетного захисту досі була спрямована лише на випередження загроз від «країн-ізгоїв» і випадкових запусків ракет, а не масованих атак великих держав.
Агентство протиракетної оборони зараз керує системою з 44 наземних перехоплювачів у Каліфорнії та Алясці, призначеною для зупинки обмеженої кількості балістичних ракет, переважно з Північної Кореї. У 2024 році Lockheed Martin отримала контракт на $17 млрд для модернізації цих перехоплювачів.
За словами Трампа, нова система буде повністю виготовлена у США.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.