404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Трамп засудив рішення Байдена відкласти виведення військ із Афганістану
Getty Images

Колишній президент США Дональд Трамп розкритикував рішення свого наступника Джо Байдена про виведення військ з Афганістану до 11 вересня. На думку Трампа, США могли б зробити це швидше, відповідно до домовленостей, досягнутих його адміністрацією.

Рішення Байдена відкласти виведення залишків американської армії до вересня означає, що ці сили залишаться в країні після першого травня, граничного строку, про який домовилися сторони торік. У політичного керівництва «Талібану» це викликало різку реакцію, стверджує ВВС.

 «Вихід з Афганістану — чудове і позитивне рішення. Я планував, що ми виведемо війська 1 травня, і нам варто бути якомога ближче до цього графіку», — передає Washington Examiner заяву Трампа. Він зазначив, що «ми можемо вийти раніше, і нам варто це зробити».

Трамп також заявив, що вважає нетактовним використовувати річницю терактів 2001 року як точку виведення. «11 вересня символізує дуже сумні події і період в історії нашої країни, і він повинен залишатися днем ​​пам’яті і поваги до тих великих душ, які ми втратили», — заявив він.

Попередня адміністрація США домовилася з владою Афганістану про виведення американських військових з країни до 1 травня 2021 року.

У квітні Джозеф Байден оголосив, що 1 травня США розпочнуть виведення військ, а до 11 вересня виведуть контингент з країни. Військові, необхідні для охорони американського посольства в Кабулі, залишаться після 11 вересня.

Представники руху «Талібан» повідомили, що відновлять напади на іноземних солдат в Афганістані, якщо ті не покинуть країну відповідно до початкових домовленостей.

Сили НАТО планують одночасно вийти з Афганістану