404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Третина дорослих українців не вживають алкоголь — соцопитування
Pixabay

Третина дорослих українців не вживають алкоголь взагалі, ще третина п'ють менше одного разу на місяць.

Про це йдеться в результатах соцопитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 25-27 квітня.

33% респондентів вживають алкоголь рідше, ніж раз на місяць, 26% — кілька разів на місяць, 7% — кілька разів на тиждень, 1% — щодня. 32% опитаних взагалі не вживають алкогольних напоїв.

Частіше алкоголь вживають чоловіки, молодь і люди середнього віку і більш забезпечені. Чоловіки в будь-якому віці споживають алкоголь частіше, ніж жінки. Жінки удвічі частіше ніж чоловіки споживають вино. Також вони частіше п'ють домашні та ігристі вина.

ОАЕ пом’якшили закони щодо вживання алкоголю та спільного проживання поза шлюбом

Серед чоловіків найпопулярніші алкогольні напої — це пиво (40%) та горілка (31%). Чоловіки частіше споживають коньяк, віскі і самогон.

Вино (36%) та пиво (29%) — найпопулярніші алкогольні напої серед опитаних, які вживають алкоголь. Горілку вживають 20%, коньяк — 17%, домашні вина, настоянки — 14%, шампанське, ігристі вина — 12%, віскі — 7%, самогон — 6%. Водночас сидр, ром, наливки або настоянки, вермут, коктейлі, джин, лікери вживають 1-2%.

Вино частіше споживають на заході і в центрі країни. На заході України більш поширені домашні вина і настоянки і самогон. На сході частіше вибирають горілку. Молодь більше споживає пиво і вино, люди старшого віку —  горілку, коньяк, домашні вина і настоянки, а також самогон.

54% опитаних вважають, що існують безпечні дози алкоголю, які нешкідливі для здоров'я. 45% респондентів з цим не згодні. Менш шкідливими алкогольними напоями кожен третій опитаний назвав вино, кожен п'ятий — домашні вина.

10% опитаних вважають, що менш шкідливим алкоголем є горілка, 8% — пиво, 6-7% — називали коньяк і самогон. Чверть переконані, що всі алкогольні напої шкідливі.

Жінки менш шкідливим напоєм назвали вина, а також домашні вина і настоянки. Чоловіки ж менш шкідливим вважають горілку, пиво, самогон.

Ентоні Хопкінс похвалився, що вже 45 років не вживає алкоголь