Третина українців вірить у конфлікт між політичним і військовим керівництвом — опитування

За останній рік більш ніж у двічі зросла кількість українців, які вірять у наявність серйозних конфліктів між політичним керівництвом країни та командуванням армії. Минулого вересня такої думки дотримувалися 14% громадян, а зараз — 32%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас більшість населення України — 54% (у вересні 2022 року — 71%) — вважають, що політичне керівництво та військове командування діють злагоджено як одна команда.

Також за рік рік зросла частка тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабне і взагалі хоче від України поступок росії— з 15% до 30%. Хоча більшість населення (63%) дотримуються думки, що Захід продовжує допомагати Україні і хоче, щоб війна закінчилася на прийнятних для України умовах.

Між вереснем 2022 року і жовтнем 2023 року побільшало і число тих, хто вважає, що влада може піти на неприйнятні компроміси — з 5% до 12%. При цьому абсолютна більшість українців (80%) продовжують вважати, що влада не піде не неприйнятні компроміси.

Опитування проводилося протягом 29 вересня-9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера  на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Усього опитано 1010 респондентів з усіх регіонів України (крім АР Крим) за виключенням територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). Також через вимкнення окупантами телефонного зв’язку до вибірки не потрапило жодного респондента, які б наразі проживали в окупованих населених пунктах (разом з цим із загалом 1010 респондентів 22 респондентів до 24 лютого 2022 року проживали в населеному пункті, який зараз окупований).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Дві третини українців не підтримують проведення виборів під час війни — опитування