404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Третя країна юридично зобов'язалася підтримати вступ України в ЄС
iStock

Під час відеоконференції президент України Володимир Зеленський та латвійський лідер Егілс Левітс підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України.

Про це повідомила пресслужба гаранта.

«Лідери двох держав вітають значний прогрес, досягнутий у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підтримують необхідність її оновлення, погоджуються з необхідністю стратегічного перегляду ініціативи «Східне партнерство» та висловлюють наміри посилити спільні зусилля з підтримки інтеграції України до Європейського Союзу. Президенти також відзначили намір України подати заявку на членство в ЄС у майбутньому й погодилися, що Латвійська Республіка підтримає Україну», — йдеться у повідомленні.

Зеленський попросив Трюдо допомогти Україні отримати ПДЧ в НАТО

Політики обговорили й загострення ситуації в тимчасово окупованому  Росією Криму. На їхню думку, важливо якнайшвидше започаткувати Кримську платформу як механізм для деокупації Криму та захисту прав людей, які проживають на півострові.

Пресслужба Володимира Зеленського

Левітс підтвердив свою участь в інавгураційному саміті Кримської платформи у Києві 23 серпня.

Очільники України та Латвії обговорили й низку питань двостороннього порядку денного, зокрема наголосили на важливості відновлення динаміки торговельно-економічної співпраці для виходу на докризові показники.

Пресслужба Володимира Зеленського

Латвія стала третьою державою, з якою Україна підписала таку декларацію. З Литвою та Польщею відповідні декларації уклали в березні та травні поточного року.

Chas News повідомляв, що Литва запропонує НАТО надати Україні ПДЧ.

Єрмак запевнив, що США повністю підтримали отримання Україною ПДЧ в НАТО