Три компанії з РФ потрапили під санкції США згідно закону про нерозповсюдження зброї масового ураження
history.com

Три російські компанії потрапили під санкції США за порушення американського законодавства про нерозповсюдження зброї масового ураження в Ірані, Сирії і КНДР.

Їхні назви — Nilco Group, АТ «Завод Елекон» і АТ «Авиазапчасть». Санкції запровадили на два роки.

За даними Вашингтона, компанії передавали Сирії, Ірану і Північної Кореї товари, послуги та технології, що сприяють розробці зброї масового ураження.

Санкції США означають, що американські держкомпанії не можуть укладати з зазначеними підприємствами контракти. Уряд Сполучених Штатів не може продавати компаніям зі списку санкцій боєприпаси, які потрапляють під Акт про контроль за експортом озброєнь США.

АТ «Авиазапчасть» спеціалізується на поставках російської авіаційної техніки цивільного і подвійного призначення та її подальшому обслуговуванні, повідомляє «Інтерфакс». АТ «Завод Елекон» займається розробкою і виробництвом електричних з'єднувачів і кабельних збірок.

Ще дві компанії під санціями — китайські.

Рішення про введення санкцій було прийнято американською адміністрацією ще 6 листопада, проте відомо про нього стало лише зараз. 25 листопада відповідний документ повинен бути опублікований в Федеральному регістрі США.

Як повідомляє Радіо Свобода, «Авіазапчасть» фігурувала в справі про російський кредит для ультраправої французької партії «Національний фронт» (нині «Національне об'єднання») на чолі з Марін Ле Пен. 

«Авіазапчастини», утворена на базі радянського підприємства «Авіазагранпоставка», продає обладнання для російської авіатехніки в Азію та Африку й належить бізнесменові Валерію Захаренкова. Посаду заступника гендиректора «авіазапчастини» багато років займав розвідник Євген Бармянцев. Він відомий, наприклад, як розробник плану марш-кидка батальйону російського ВДВ в Косово в 1999 році. Іншим заступником працював екскерівник державного «Росгранстроя» Олексій Шестопалов.

США ввели санкції проти російських компаній через робітників з КНДР