ТСК не знайшла доказів причетності Зеленського та Єрмака до провалу спецоперації із  «вагнерівцями»

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради (ТСК) оприлюднила проміжний звіт та заявила, що не знайшла доказів причетності президента Володимира Зеленського та голови його офісу Андрія Єрмака до провалу спецоперації із затримання «вагнерівців» влітку 2020-го.

Як повідомляє Liga.net, про це заявила Мар'яна Безугла, голова ТСК та нардеп від «Слуги народу». 

За її словами, з 2018 року по 2020-й, українська розвідка документувала дані про найманців російських ПВК, які могли брати участь у боях на Донбасі. Безугла стверджує, що вдалося ідентифікувати 396 осіб.

У червні 2020 Україна вирішила виманити та затримати викритих найманців. «Вербувальник» від українських спецслужб почав набирати найманців нібито на роботу до Венесуели. Безугла наполягає, що іноземні спецслужби до цього не залучалися.

Завербовані найманці мали сісти на літак, а потім їх би затримали за одним із можливих механізмів. ТСК дійшла висновку, що цей захід відклали з 25 липня на 30 липня. Однак, хто і на якому рівні ухвалив це рішення, комісія не змогла встановити.

Зеленський, за даними ТСК, таких розпоряджень не давав, а Єрмак не мав на це повноважень.

Безугла підкреслила, що ТСК не знайшла підтвердження, що витік інформації про спецоперацію міг статися в Україні. За її словами, один з «вагнерівців» звернувся наприкінці травня 2020-го до працівників ГУР Генштабу ЗС Росії, щоб перевірити сторону-вербувальника  з України.

У вересні 2021-го провал спецзаходу Безугла пояснювала тим, що не врахували складну політичну ситуацію в Білорусі перед президентськими виборами.

«Лікарю, ми лохи? Ми лохи!». Комаровський назвав помилкою голосування за Зеленського (відео)