404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Туреччина наказала затримати 82 військовослужбовців за підозрою у спробі державного перевороту у 2016 році
Getty Images

Туреччина наказала затримати 82 військовослужбовців у ході операції, спрямованої проти прихильників мусульманського проповідника. Він, за словами Анкари, стоїть за невдалим переворотом у 2016 році, повідомляє Reuters із посиланням на державне агентство Анадолу.

Операції, спрямовані на мережу священнослужителя зі США Фетхуллаха Гюлена, сталися через чотири роки після спроби державного перевороту в липні 2016 року. Гюлен заперечує причетність до спроби путчу, в результаті якої було вбито близько 250 людей.

Операція у вівторок охопила 39 провінцій, 63 людини вже затримані, сказав Анадолу. Із підозрюваних 70 перебували на службі.

Затримання відбулось за розпорядженням головного прокурора в західній прибережній провінції Ізмір. Анадолу додає, що він також вжив заходів для звільнення 848 військових, у тому числі високопоставлених офіцерів, через їхню причетність до мережі.

Після спроби державного перевороту близько 80 000 осіб були затримані до суду, а близько 150 000 державних службовців, військовослужбовців та інших осіб влада звільнила. Понад 20 000 людей було звільнено лише з лав Збройних сил Туреччини.

Минулого тижня турецький суд засудив керівників спроби державного перевороту до довічного ув'язнення. Це сотні офіцерів армії, пілотів та цивільних осіб, які вичинили невдалу спробу скинути президента Таїпа Ердогана.

Як ми писали раніше, очільник Держдепу заявив, що США і Європа повинні разом відповісти на виклики Туреччини на Близькому Сході.

Також Німеччина пригрозила Туреччині санкціями за провокації у в Східному Середземномор'ї. Лідери ЄС наголосили, що Анкара веде «незаконну діяльність щодо Греції і Кіпру».

Речник Ердогана оголосив, що пріоритет Туреччини — членство в Європейському Союзі