Туризм в Україні у 2022 році: що відбувається

В Україні внутрішній туризм потроху відновлюється, але ситуація у галузі залишається складною.

Про це розповів Олександр Чорний, експерт з туризму.

«Зараз туризм в класичному його розумінні – майже на паузі. Навіть у локаціях, де готелі заповнені. Бо ж не треба плутати туриста і тимчасово переміщених осіб. Які виїхали вимушено, часто — втративши домівки, рятуючи себе та родини. Та й навіть родини, які повезли діток на пару тижнів якомога далі від сирен і ночівлі в коридорі чи сховищі — хіба то туристи?», — звертає увагу автор публікації.

Експерт наголошує, що туристичнйи збір не показує реальної картини у туристичній галузі.

Люди, які розмістилися у готелях, ходять у заклади харчування, в основному сплачують туристичний збір, так чи інакше підтримують готельну сферу. Це інколи дозволяє власникам заробляти за весняний сезон більше, аніж за увесь попередній рік, каже Олександр Чорний.

«Однак навіть для західної, умовно безпечнішої частини нашої країни, це лише омана добробуту туристичної сфери. І опубліковані нещодавно дані щодо надходжень від туристичного збору в бюджет — досить умовний, якщо не сказати наразі хибний показних стану галузі. Бо ж він не показує реальну картину, а дає лише кількісні показники прожитих номеро-ночей», — переконаний експерт.

Ситуація ще складніша із курортним сезоном: війна зруйнувала його на 90%. Адже значну частину узбережжя моря окупував ворог, а у місцях, де є доступ до моря, залишається ризик обстрілів та мін.

Експерт додає, що пори те, що деякі власники готелів на узбережжі моря обіцяють відкриття чи вже відкрили двері до гостей, у порівнянні з мирним часом кількість відпочивальників дуже низька.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Відпустка під час воєнного стану: все, що потрібно знати українцям