Twitter заблокував сто акаунтів, пов’язаних з Росією, в тому числі філії «Ольгинської фабрики тролів»

Компанія Twitter через порушення заблокувала 373 облікові записи, 100 з яких були пов’язані з Росією і, ймовірно, з російськими державними органами.

Про це компанія повідомила у своєму блозі.

У компанії зазначили, що 373 облікові записи назавжди заблоковані через «порушення політики щодо маніпуляцій з платформою».

100 російських акаунтів поширювали повідомлення проти НАТО, США та ЄС.

Також не зможуть відновити свою роботу 238 акаунтів з Ірану.

Крім того, Twitter заблокував 35 облікових записів, пов’язаних з урядом Вірменії, що поширювали негативну інформацію про Азербайджан.

Соцмережа Twitter після штурму Капітолію заблокувала понад 70 тисяч акаунтів за поширення теорії змови QAnon, згідно з якою президент США Дональд Трамп протистоїть спільноті сатаністів і сексуальних експлуататорів, у яку входять лідери демократів.

Заблоковані російські акаунти, як випливає із заяви, підрозділяються на дві групи. Перша група — 69 фейковий акаунтів, пов’язаних з російськими державними інституціями, що поширювали російську офіційну точку зору, а також — «підривали віру в НАТО і стабільність альянсу».

Друга група з 31 аккаунта, ймовірно, пов’язана з Агентством інтернет-досліджень — «Ольгинською фабрикою тролів». Ці акаунти вели інформаційну війну проти Європи і США.

13 лютого Twitter на певний час заблокував акаунт делегації Росії на переговорах у Відні з питань військової безпеки і контролю над озброєннями. Доступ до облікового запису був закритий, блокування супроводжувалася стандартним написом: «Twitter призупиняє (дію — Прим. ред.) акаунтів, які порушують правила Twitter».

Трамп пояснив, чому він не хоче повертатися в Twitter