У 2020-му на дорогах України загинуло 235 велосипедистів, у поточному — 36. Головні причини (інфографіка)
Сhas News

Акція велоспільноти під гаслом «Досить нас вбивати!» відбулася в Києві 13 травня — у день поховання Вероніки Вишинської, яка загинула на дорозі 9 травня біля Пухівки.

Велосипедистка пізно ввечері рухалася у бік села Зазим'я додому. На високій швидкості її наздогнав Volkswagen Golf, за кермом якого був 33-річний киянин.  

Об’їжджаючи ями, він вискочив на зустрічну смугу та зніс велосипедистку. Вона загинула на місці. Водій авто був тверезим, запевнили Chas News у Броварському районному управлінні поліції.

На акції, яка зібрала біля ста учасників столичного велоруху, були присутні велоаматори різних категорій. Як ті, що їздять переважно off-road (MTB, Gravel), так і прихильники «турінгу», які здебільшого пересуваються автодорогами і найбільше стикаються з відсутністю в Україні належної велосипедної інфраструктури.

Chas News поспілкувався як з велосипедистами, так і з волонтерами MotoHelp. Ця громадська організація надає першу домедичну допомогу постраждалим у ДТП велосипедистам та юридичний супровід у разі досудового розслідування.

З їхніх коментарів ми визначили головні причини смертей велосипедистів у містах.

А ось три головні провини велосипедистів, що призводять до їхньої смертності.

І нарешті, трійка найкритичніших урядових заходів, які могли б мінімізувати ризики для користувачів велотранспорту на автодорогах.

«Відсутність контролю швидкості, безпечної інфраструктури виводить Україну у чільні позиції за кількістю загиблих в ДТП у світі, разом із країнами Азії, Латинської Америки і Африки», — наголосила Анна Даниленко, організаторка протестної акції та лідерка троєщинської велогромади. 

«Київавтодор» збереже велодоріжки на маршруті «Троєщина — Центр»