404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У 2021 році Україна може вимагати відключення Росії від платіжної системи SWIFT, оголосив Кравчук
Getty Images

Україна може вимагати відключення Росії від міжнародної розрахункової системи SWIFT, якщо в переговорному процесі по Донбасу до кінця року не буде прогресу. Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

«Я думаю, що початок нового року буде початком нового стандарту нашого розуміння ситуації, наших пошуків нових впливів і наших пропозицій щодо тиску на агресора», — сказав Кравчук.

За його словами, в 2021 році у України з’являться аргументи, щоб вимагати у вигляді санкцій відключення Росії від міжнародної розрахункової системи.

Ми будемо цього просити і вимагати. Ми будемо вимагати інших санкцій. Ми не будемо вимагати війни — це не входить в нашу філософію демократичної України. Санкції не діють так, як повинні діяти зараз. Росія домовляється з іншими країнами через тиск

Політик вважає, що Україна має зробити все, щоб РФ примусили зупинити агресію і відновити територіальну цілісність України через спільний тиск світового співтовариства і України. «А форми тиску ми знайдемо», — заявив Кравчук.

Він висловив сподівання, що в тиску на Росію Україну підтримають міжнародні партнери, зокрема новообраний президент США Джо Байден.

Можливість відключення Росії від SWIFT періодично обговорювалася з 2014 року, коли були введені перші антиросійські санкції в зв'язку з агресією на сході України.

Тоді Європарламент прийняв резолюцію, в якій, зокрема, закликав виключити Росію з системи міжнародних розрахунків. Однак у SWIFT подібні рекомендації визнали такими, що порушують права і такими, що завдають шкоди компанії.

У лютому 2015 року прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявляв, що відключення Росії від банківської системи SWIFT може бути одним з варіантів посилення санкцій, якщо перемир’я в Україні не буде дотримуватись.

У грудні 2018 року тодішній спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявляв, що одним з можливих заходів США у відповідь на агресію РФ у Керченській протоці може стати відключення російських банків від SWIFT.

Як ми писали раніше, Конгрес США погодив розширення санкцій проти «Північного потоку-2».

У Верховній Раді розглядатимуть законопроєкт про орган контролю санкційного режиму проти Росії