У 2022 році в Україні з'явиться перша воднева заправка

В Українській водневій раді очікують, що перша воднева заправка з’явиться у країні наступного року.

Про це на брифінгу заявив Олександр Рєпкін, президент асоціації «Українська воднева рада».

«Сертифікувавши перші водневі автівки в Україні, ми фактично вирішили chicken-and-egg problem. Чому не будують водневі заправки? Тому що немає машин на водні. А чому немає машин? Тому що немає водневих заправок. Команда Української водневої ради розв'язала цю майже філософську проблему, коли на початку вересня сертифікувала перший у країні водневий автомобіль», — cказав він.

За його словами, процес першої сертифікації був дещо складним, але зараз документальна складова ввезення в Україну водневих авто прискорена.

«Наразі Українська воднева рада вже відпрацювала механізм документального оформлення водневих авто. Ми очікуємо, що перша воднева заправка з’явиться у країні наступного року», — розповів Рєпкін.

В асоціації заявили, що японські Toyota Mirai, які ввезли в Україну, працюють на водневому паливному елементі, який виробляє енергію для електродвигуна.

«Це технічне рішення надає можливість повністю відмовитися від двигуна внутрішнього згоряння. Крім СО2, автомобілі на традиційному пальному викидають в атмосферу оксид азоту та оксид сірки, які мають вкрай негативний вплив на здоров'я людини та стан довкілля», — заявили в асоціації.

Раніше Chas News повідомляв, що до 2028 року Hyundai хоче перевести всі свої комерційні автомобілі на водневі паливні елементи.

Легка справа. Як водень з анахронізму перетворився на глобальний тренд