У 2024 році кількість кібератак на Україну зросла майже на 70% — зафіксовано 4315 інцидентів, у порівнянні з 2541 випадком роком раніше.
Про це повідомляє пресслужба Держспецзв’язку.
Хакери переважно націлюються на критично важливу інфраструктуру: енергетичний сектор, урядові установи, органи безпеки та телекомунікаційні системи. Їхньою метою є викрадення чутливої інформації та знищення даних.
Серед найпоширеніших методів атак — масові розсилки шкідливого програмного забезпечення та фішингові листи. Під час війни найбільш цінною для ворога є інформація про плани Сил оборони України, дані підприємств оборонно-промислового комплексу, урядових структур та інших організацій, які підтримують військових.
Урядова команда реагування на кіберінциденти CERT-UA наголошує, що кібервійна залишається одним із ключових інструментів рф для дестабілізації України. У 2024 році зафіксовано стабільну тенденцію до зростання атак на критичну інфраструктуру, особливо в енергетичній галузі.
Фахівці прогнозують, що у 2025 році атаки триватимуть, а кіберпростір і надалі залишатиметься однією з основних гарячих точок війни.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.