У 2024 році лише сім країн відповідали стандартам якості повітря ВООЗ

Протягом 2024 року тільки сім країн відповідали стандартам якості повітря Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Про це свідчать дані, зібрані швейцарською компанією з моніторингу якості повітря IQAir.

Австралія, Нова Зеландія, Багамські острови, Барбадос, Гренада, Естонія та Ісландія потрапили у перелік країн з безпечним повітрям.

Натомість Чад і Бангладеш стали найбільш забрудненими країнами світу, де середній рівень смогу в понад 15 разів перевищував рекомендації ВООЗ.

У Чаді середня концентрація дрібних небезпечних частинок у повітрі, відомих як PM2,5, минулого року досягла 91,8 мікрограма на куб.м. ВООЗ рекомендує не перевищувати рівень 5 мг/куб.м.

У світі є суттєві прогалини у даних, особливо в Азії та Африці, що не дає скласти повну картину про якість повітря у світі. Багато країн, що розвиваються, покладалися на датчики якості повітря, встановлені на будівлях посольств і консульств США.

Однак нещодавно Державний департамент США припинив моніторити якість повітря біля дипломатичних установ по світу, посилаючись на бюджетні обмеження, і видалив дані за понад 17 років з офіційного сайту уряду США з моніторингу якості повітря.

Для цьогорічного звіту дослідники IQAir проаналізували дані з понад 40 тис. станцій моніторингу якості повітря у 8 954 місцях у 138 країнах, територіях і регіонах.

За даними ВООЗ, забруднення повітря є причиною передчасної смерті понад 4 млн людей у всьому світі щороку.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У 2024 році планета нагрілася на рекордні 1,5 °C