У 2024 році планета нагрілася на рекордні 1,5 °C

У 2024 році через кліматичні зміни річна глобальна температура вперше перевищила узгоджену міжнародну цільову межу в 1,5 °C. За даними кліматичної служби Євросоюзу Copernicus, річна температура була на 1,6 °C вищою за доіндустріальний рівень.

Особливо тривожним став 10 липня, коли рекордні 44% території планети зазнали теплового стресу — від сильного до екстремального. А 22 липня 2024 року було зафіксовано найспекотніший день в історії спостережень, які тривають із 1850 року. Останнє десятиліття стало найтеплішим за весь час спостережень: кожен рік увійшов до десятки найгарячіших.

«Небувалі температури в поєднанні з рекордним рівнем водяної пари в атмосфері спричинили безпрецедентну спеку та потужні опади, що зачепили мільйони людей», — заявила заступниця директора Copernicus Саманта Берджесс.

Стихійні лиха, такі як повені у Валенсії, урагани в США, тайфуни на Філіппінах і посуха в Амазонії, лише підкреслили загрозу, яку несе зміна клімату.

Паризька кліматична угода встановлює мету утримати підвищення глобальної температури в межах 2 °C, а за можливості — нижче 1,5 °C у порівнянні з доіндустріальним рівнем. Проте у 2024 році цей поріг був перевищений, що викликало серйозні побоювання.

Науковці попереджають, що планета нагрівається небезпечними темпами. Вирішення проблеми вимагає суттєвого збільшення використання відновлюваних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Києві цьогорічна осінь була однією з найтепліших з 1881 року