404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Багдаді невідомі обстріляли американське посольство та укріплену «зелену зону»
Getty Images

Район «зеленої зони» Багдада зазнав у неділю ракетного обстрілу. Про це повідомив телеканал Al Arabiya.

За його інформацією, щонайменше вісім ракет «Катюша» впали в цьому районі іракської столиці, де розташовані державні установи та іноземні дипломатичні місії, в тому числі посольство США.

Посольство на сторінці в Facebook повідомило, що в результаті інциденту території дипломатичного представництва було завдано невеликого збитку, але ніхто зі співробітників не був поранений. Американське посольство також інформувало, що в ході обстрілу могли постраждати люди, які знаходилися поруч з ним.

Як повідомляють Deutsche Welle, Reuters, AFP і телеканал «Аль-Арабія» з посиланням на співрозмовників у службі безпеки країни, поблизу посольства США впали щонайменше три ракети. Ще дві потрапили в довколишні житлові квартали.

За даними місцевих ЗМІ, по посольству були випущені ракети з установок залпового вогню типу «Катюша». Установки тактичної ППО, розгорнутої для охорони посольства, намагалися перехопити запущені ракети. Сили безпеки Іраку повідомили, що в результаті нападів завдано матеріального збитку, але жертв немає.

Телеканал «Аль-Арабія» повідомив, що системам ППО вдалося збити ракети, які впали в межах «зеленої зони» Багдада. За даними телеканалу, іракські служби безпеки ведуть пошуки установок, з яких було здійснено пуск ракет. Поблизу посольства були виставлені кордони силовиків.

Політичний оглядач «Аль-Арабія» Джойс Карам у Твіттері опублікувала відео обстрілу.

Більшість ракет потрапили в житловий комплекс та блокпост безпеки всередині зони, пошкодивши будівлі та машини та поранивши одного іракського солдата, йдеться у заяві військової служби.

Посольство США засудило напад і закликало всіх іракських політичних та урядових лідерів вжити заходів для запобігання таким атакам та притягнення до відповідальності винних.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що загинув щонайменше один цивільний громадянин Іраку, й побажав постраждалим якнайшвидшого одужання.

Американські чиновники звинувачують підтримуваних Іраном бойовиків в регулярних ракетних обстрілах американських об'єктів в Іраці, в тому числі біля посольства в Багдаді. Жодна відома група, яка підтримується Іраном, не взяла на себе відповідальність.

Помпео назвав таких ополченців найсерйознішою перешкодою миру та процвітанню в Іраку й додав: «Ми закликаємо всіх іракців підтримати зусилля свого уряду щодо зміцнення суверенітету Іраку, притягнення до відповідальності винних у цих осудливих атаках та забезпечення того, щоб усі ополченці, які зараз підтримуються Іраном, перебували під контролем держави».

Прес-секретар президента Іраку також засудив напад.

У жовтні група бойовиків оголосила, що припинила ракетні обстріли американських збройних сил за умови, що уряд Іраку представить графік виведення американських військ.

Але ракетний удар по посольству США 18 листопада був чітким знаком того, що ополченці, підтримувані Іраном, вирішили відновити атаки на американські бази, повідомляють іракські силовики.

Вашингтон, який повільно скорочує кількість своїх 5000 військовослужбовців в Іраку, погрожував закрити своє посольство, якщо іракський уряд не затримає ополченців, яких підтримує Іран.

США скоротять чисельність військових в Афганістані та Іраку до січня. Генсек НАТО проти ініціативи Трампа