Невідомі відкрили вогонь на акції протесту в Бейруті. Мітингуючі вимагали відставки судді, який веде розслідування вибуху в порту в серпні 2020 року.
Щонайменше шестеро людей загинуло, 30 поранено, повідомляє CNN.
Мітингувальники закликали відсторонити суддю Тарека Бітара від розслідування потужного вибуху в порту Бейрута, звинувативши його в упередженості. На цьому тижні суддя видав ордер на арешт одного з високопосадовців руху «Амаль» і колишнього міністра фінансів.
На шляху до палацу у бік учасників протестної акції пролунали постріли.
Бассам Мавлаві, міністр внутрішніх справ Лівану, заявив, що це найжорстокіше насильство, яке пережила столиця за останні 10 років. За його словами, снайпери і бойовики «стріляли людям в голови», в повітря випустили чотири ракети.
This is #lebanon today #Hezbollah would burn down the country to remove judge #TarekBitar pic.twitter.com/G1DqMiolFI
— Larissa Aoun (@LarissaAounSky) October 14, 2021
The video shows how the armed protestors are firing on the rooftops. Clearly two sides are armed. The army is not deployed in civilian buildings. #Beirut #Lebanon pic.twitter.com/gkMz0HGdjr
— Yeghia Tashjian #FreeArmenianPOWs (@yeghig) October 14, 2021
«Цілком очевидно, що ті, хто стріляв в учасників протесту, були організованими збройними групами, які планували цей напад ще з учора», — сказав виданню один з високопоставлених чиновників.
Вибухи в Бейруті
Близько 2700 тонн аміачної селітри, що зберігалися в порту Бейрута, вибухнули 4 серпня 2020 року. Загинуло 193 людини, близько 6500 поранені, а майже 300 тис. людей залишилися без даху над головою.
Вибух вважається одним із найбільших без'ядерних вибухів, будь-коли зафіксованих.
Аміачну селітру привезли до Лівану у вересні 2013 року на борту російського вантажного судна, яке ходило під молдовським прапором. За інформацією з сайту відстеження кораблів «Флітмон», Rhosus прямував із Грузії до Мозамбіку.
За цією справою Інтерпол оголосив у розшук двох росіян.