У Брюсселі та Гельсінкі активісти влаштували протести проти локдауну
Getty Images

Поліція затримала 60 осіб в Гельсінкі на акції проти коронавірусних заходів

Поліцейські затримали 1 травня в центрі столиці Фінляндії 60 осіб на акції проти «коронавірусних» обмежень. Про це повідомила пресслужба столичної поліції у Twitter.

«Поліція затримала 60 осіб на акції протесту проти коронавірусних обмежень. Одну людину підозрюють в жорсткому опорі поліцейським. Решта отримають штрафи за непокору наказам поліції», — повідомило відомство в Twitter.

Там зазначили, що поліцейських відповідно до прийнятого порядку повідомили про акцію тільки на шість чоловік, але в підсумку на неї зібралося близько 300 учасників. Через пандемію в столичному регіоні країни зараз заборонено збиратися групами більше шести чоловік.

Попередні акції протесту проходили в фінській столиці 20 березня, 10 і 18 квітня, після них частина демонстрантів також отримали штрафи.

Бельгія: поліція розігнала «вечірку проти локдауну» в Брюсселі

Влада Брюсселя застосувала водомети та сльозогінний газ, аби розігнати натовп переважно молодих людей, повідомляє DW. Вони зібралися в парку на вечірку на знак протесту проти обмежень на тлі коронавірусу. 

Зібрання сотень протестувальників, яке отримало назву La Boum 2, відбулося у великому парку міста.

«Минув рік. Цілий рік ми не можемо вийти. Нам потрібна альтернатива», — заявила агентству AFP 21-річна дівчина з Брюсселя.

На відео, опублікованому телекомпанією France TV Bruxelles, видно, як влада за допомогою водомету розганяла людей. Також було помічено вертоліт, який кружляв над районом.

Деякі люди з натовпу кидали в поліцейських пляшками та запускали феєрверки до того, як прийшло підкріплення правоохоронців.

Поліція Брюсселя заявила, що прийняла рішення про очищення парку, оскільки «заходів охорони здоров'я (учасники) не дотримувалися».

У Twitter поліція опублікувала фотографії предметів, які були вилучені у протестувальників, зокрема ножа та кількох феєрверків.

Ресторани та бари Бельгії зачинені з кінця жовтня, хоча подавати їжу на відкритому повітрі знову можна буде з 8 травня.

Кампанія вакцинації в країні набирає обертів, уряд закликає громадськість до спокою та терпіння.

У Бельгії виявили новий штам COVID-19