У Чечні масово викрадають чоловіків, щоб відправити в Україну «добровольцями» — ЗМІ

До чеченських правозахисних організацій надходять звернення про викрадення жителів Чечні для відправлення як «добровольців» на війну проти України.

Про це пише Кавказ.РеаліїЕхо Кавказу

За словами правозахисників, викрадених змушують підписувати контракт під загрозою відправлення до «секретних» в'язниць.

За даними опозиційного руху 1ADAT, в одній із нелегальних в'язниць утримуються 100 осіб, в іншій — 30. Ці дані повідомляють чоловіки, які стали свідками такої «мобілізації».

А у правозахисній асоціації «Вайфонд» заявляють, що останнім часом до них надійшли вже десятки звернень від жителів Чечні, які заявляли про примусове відправлення на війну проти українців.

Серед тих, кого силою змушують стати «добровольцями», є навіть люди з обмеженими можливостями. Є й держслужбовці, яких зобов'язали підписати «заяву» про вступ до «добровольців».

«Їм та їхнім сім'ям погрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більше того, у разі поранення чи смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які оголошує пропаганда», — розповіли у «Вайфонді».

Іслам Бєлокієв, опозиційний блогер, автор ютуб-каналу «Думки Ісламу» говорить про десятки підтверджених випадків викрадення – при цьому, за його даними, до правозахисників звертається лише мала частина постраждалих.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Розвідка назвала імена 2425 «кадировців», які приїхали воювати в Україну